A Videoton fagyott az élre, a Haladás és a Pécs a kieső helyeken telel

2014.12.05. (péntek):
Ferencváros - Lombard Pápa 2:0 (2:0)
Budapest, Groupama Aréna 3465 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gólszerzők: 28.perc: 1-0 Kukuruzovic; 36.perc: 2-0 Gera (11-esből).
Az első perctől kezdve a házigazdák játszottak fölényben, és a félidő derekán megtörték a Lombardot. A szünet után is maradt a Fradi fölény, de ekkor már több területet adott riválisának a hazai csapat, a vendégek azonban nem tudtak élni a lehetőséggel.

2014.12.06. (szombat):
Budapest Honvéd -Győri ETO 0:2 (0:1)
Budapest, Bozsik stadion, 500 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Gólszerzők: 7.perc: 0-1 Koltai;  79.perc: 0-2 Koltai.
Hamar előnyt szerzett a Győr, a 7. percben Rudolf Gergely pontos beadása után Koltai Tamás 6 méterről térddel juttatta kapuba a labdát. A szünet után is maradt az addigi forgatókönyv: a Honvéd igyekezett, de hasztalanul a gyors ellentámadásokkal kísérletező Győr ugyanakkor meg tudta duplázni előnyét, és megérdemelten győzött.

Dunaújváros - Videoton 1:4 (0:2)
Dunaújváros, 1268 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 10.perc: 0-1 Nikolics; 28.perc: 0-2 Gyurcsó; 53.perc: 0-3 Alvarez; 64.perc: 1-3 Böőr (11-esből); 86.perc: 1-4 Vinícius.
Kiállítva:62.perc: Sándor Gy. (Videoton); 93.perc: Stopira (Videoton).
A listavezető fehérváriak a góllövőlistán éllovas Nikolics találatával már a tizedik percben előnybe kerültek. Ezt követően is fölényben játszottak. A második játékrészben a kiállítások sem veszélyeztették a Videotont.

Pécsi MFC - Puskás Akadémia 0:1 (0:0)
Pécs, 200 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerző: 70.perc: 0-1 Tischler.
A Puskás Akadémia játszott fölényben, a pécsiek egyáltalán nem jelentettek veszélyt a vendégek kapujára, de a szünetig nem esett gól. A folytatásban már a hazaiak is vezettek góllal kecsegtető támadásokat, mégis ekkor kerültek hátrányba. A hajrában aztán a felcsútiak biztosan őrizték előnyüket, igazán már helyzete sem volt ekkor a Pécsnek.

Haladás - Kecskemét 3:1 (2:0)
Szombathely, 700 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: 9.perc: 1-0 Iszlai (11-esből);16.perc: 2-0 Varga R. (öngól); 60.perc: 3-0 Devecseri; 91.perc: 3-1 Novák.
A két gyors szombathelyi gól megzavarta a vendégeket, akik a mély talajú pályán még 11-esből sem tudtak szépíteni. A szünet után mindkét csapat játékában sok volt a hiba, az elsősorban kontrákra játszó Haladás azonban egy szabadrúgást követően növelni tudta előnyét, s ezzel el is dőlt a mérkőzés.

MVM Paks - Nyíregyháza ELMARADT
A pálya alkalmatlansága miatt elhalasztották a találkozót. Az új időpontról a szövetség később dönt.

2014.12.07. (vasárnap):
Diósgyőri VTK - Újpest 2:1 (1:1)
Miskolc, 5774 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerzők: 3.perc: 0-1 Suljic; 9.perc: 1-1 Elek; 94.perc: 2-1 Griffiths.
Elképesztő kapushibából szerzett vezetést az Újpest. A hazaiak a válogatott csapatkapitány, Elek Ákos – szép akció végén szerzett - találatával egyenlítettek. A folytatásban kiegyenlített játékot láthatott a közönség, és amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, Griffiths nagyszerű fejes góljával eldöntötte a mérkőzést.

DVSC-TEVA - MTK Budapest 2:1 (1:0)
Debrecen, 2423 néző. Vezette: Németh Á.
Gólszerzők: 11.perc: 1-0 Varga J.; 61.perc: 1-1 Pölöskei Zs.; 81.perc: 2-1 Tisza T. (11-esből).
Kiállítva: 90.perc: Kálnoki Kis (MTK Budapest).
A hazaiak kezdték jobban az összecsapást, és már a 11. percben Varga József bombagóljával megszerezték a vezetést. Ezután is több helyzete volt a Debrecennek. A fordulást követően neki esett ellenfelének a DVSC, de az MTK egyenlített. A hazaiak beszorították a kék-fehéreket, és kicsikarták a győzelmet.

Állás a 17. forduló után:

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)