Budapest Honvéd - MTK 0:2 (0:0)
Budapest, Bozsik stadion, 700 néző. Vezette: Pintér.
Gólszerzők: 64.perc: 0-1 Kanta; 68.perc: 0-2 Csiki.
Kiállítva: 54.perc: Thiam (MTK)
Az első félidőben többet birtokolta a labdát a Honvéd, de komoly gólhelyzete nem volt. Az MTK visszafogottan kezdett, de később belelendült, ám gól nem esett. Szünet után előbb emberhátrányba kerültek a vendégek, majd ennek ellenére nemcsak a vezetést szerezték meg, hanem négy perc alatt megduplázták előnyüket.

DVSC-TEVA - Újpest 0:0
Debrecen, 5014 néző. Vezette: Erdős.
Az első félidőben kevés helyzetet láthatott a közönség, az egyetlen nagy lehetőség a végig aktívan futballozó Suljic előtt adódott: a vendégek szélsője szép szóló után mellé gurított. A játék képe a fordulás után sem változott, közelebb ezúttal is az Újpest állt a vezetés megszerzéséhez, de Bardhi próbálkozását a sérült Novakovicot a félidőben a kapuban váltó Verpecz bravúrral hárította.

2015.03.07. (szombat):
Ferencváros - Győri ETO 3:0 (0:0)
Budapest, Groupama Aréna, 8700 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 47.perc: 1-0 Lamah; 60.perc: 2-0 Hajnal; 83.perc: 3-0 Varga R.
Kiállítva: 90.perc: Mateos (Ferencváros).

Az első félidőben is aktívabban futballozott a Ferencváros, de akkor még kevés helyzetet alakított ki. A második játékrész elején viszont gyorsan eldöntötte az FTC a mérkőzést, majd a folytatásban is az történt a pályán, amit a hazai együttes akart, így a Győrnek nem volt esélye a felzárkózásra.

Lombard Pápa - Dunaújváros 1:0 (0:0)
Pápa, 1000 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Gólszerző: 59.perc: 1-0 Seye.
Kiegyenlített, de jobbára mezőnyjátékkal telt első félidőt láthatott a közönség. A hazaiak kihagytak egy 11-est. A folytatásban megélénkült a meccs, lendületesebb lett a játék, amelyet a Pápa megérdemelten nyert meg.

Kecskeméti TE - Diósgyőri VTK 2:1 (1:1)
Kecskemét, 1820 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 10. perc: 1-0 Novák; 26.perc: 1-1 Takács T.; 67.perc: 2-1 Karan.
Kiállítva: 30.perc: Alves (Diósgyőri VTK)

Az első félidőben egy szép támadás végén vezetést szerzett a Kecskemét. A Diósgyőr gyors ellentámadásból egyenlített, majd kihagyott egy büntetőt is. A második félidőben egy szögletből belőtt labdát Karan a hálóba fejelte. A vendégek megpróbáltak 10 emberrel is egyenlíteni, de ez nem sikerült.

Pécsi MFC - Haladás 2:1 (1:0)
Pécs, 1300 néző. Vezette: Farkas.
Gólszerzők: 5.perc: 1-0 Pauljevic; 63.perc: 2-0 Uzoma; 75.perc: 2-1 Martinez.
Kiállítva: 80.perc: Németh M. (Haladás).

Szinte a mérkőzés első helyzetét gólra váltotta a Pécs, majd a folytatásban kiegyenlített csata zajlott a pályán. A fordulást követően egy bombagólt láthatott a közönség Uzoma révén. A vendégeknek már csak szépíteniük sikerült.

Videoton - Nyíregyháza 3:0 (1:0)
Székesfehérvár, 2369 néző. Vezette: Németh Á.
Gólszerzők: 45.perc: 1-0 Vinícius; 70.perc: 2-0 Alvarez; 77.perc: 3-0 Nikolics.
Kiállítva: 59.perc: Arziani (Nyíregyháza).

A mérkőzés elejétől kezdeményezően lépett fel a listavezető Videoton, de csak a félidő vége előtt szerzett vezetést. Fordulást követően Arziani kiállítása megpecsételte a vendégek sorsát. Az emberelőnybe kerülő hazai csapat pedig felőrölte a nyírségieket.

2015.03.06. (péntek):
Paksi FC - Puskás Akadémia 2:1 (0:0)
Paks, 1500 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: 62.perc: 0-1 Lencse (11-esből); 74.perc: 1-1 Bartha; 79.perc: 2-1 Bartha.
Kiállítva: 61.perc: Gévay (Paksi FC).

Alig történt említésre méltó esemény az első félidőben. Fordulás után sem változott a játék képe, ám a Paks emberhátrányba került, és a szabálytalanság miatt megítélt büntetőből előnyhöz jutott a vendégcsapat. A hazaiak azonban jelentős erőket mozgósítottak, és megfordították a mérkőzést.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)