2015.05.24. (vasárnap):
Videoton - Kecskemét 1:0 (1:0)
Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Fábián.
Gólszerző: 29.perc: 1-0 Trebotic.
Az első perctől a Videoton játszott veszélyesebben, mégis a Kecskemét hagyta ki a legnagyobb gólszerzési lehetőséget a meccs elején, ugyanis Bebeto büntetőt hibázott. A székesfehérváriak később is mezőnyfölényben játszottak, de előnyüket növelni nem tudták, mert Feczesin is kihagyott egy 11-est. A második félidőben nem esett újabb gól, bár több óriási helyzet adódott a Videotonnak.

Ferencváros - Budapest Honvéd 1:0 (1:0)
Budapest, Groupama Aréna, 6745 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerző: 43.perc: 1-0 Somalia.
A Honvéd egyenrangú ellenfele volt esélyesebb riválisának, sőt nagyobb lehetősége a vendégeknek akadt a meccs elején. Később a Ferencváros is többször veszélyeztetett és szünet előtt sikerült vezetést is szereznie. A folytatásban elszántan futballoztak a kispestiek, akiknek egy pontra lett volna szükségük a első osztályú tagságuk biztosításához, de nem sikerült egyenlíteniük.

2015.05.23. (szombat):
Puskás Akadémia - Újpest 4:5 (3:2)
Felcsút, 2054 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: 6.perc: 1-0 Tischler; 12.perc: 1-1 Heris; 13.perc: 1-2 Andric; 18.perc: 2-2 Tischer; 45.perc: 3-2 Tischler; 53.perc: 3-3 Andirc; 66.perc: 4-3 Tischler; 69.perc: 4-4 Kelic (öngól); 79.perc: 4-5 Nego.
Gólzáporral indult a mérkőzés, negyedóra alatt négyszer is betaláltak a csapatok. Tischler Patrik kezdte a 6. percben, majd az ő találatával lett 2:2 is. A szünet előtt hazai vezetés született. A második félidőben két góllal többet szereztek a vendégek, s elvitték a három pontot.

MTK - Haladás 2:0 (1:0)
Budapest, Bozsik stadion, 600 néző. Vezette: Kassai.
Gólszerzők: 35.perc: 1-0 Torghelle; 87.perc: 2-0 Torghelle.
Jobban kezdett a Haladás, voltak helyzetei is, de gólt végül a félidő közepén feléledő MTK szerzett. A fordulás után nem tudtak felpörögni a vendégek, inkább a fővárosiak irányítottak, akik a hajrában ismét betaláltak, s megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Győri ETO - Pécsi MFC 3:0 (1:0)
Győr, 3600 néző. Vezette: Szilasi.
Gólszerzők: 45.perc: 1-0 Priskin; 88.perc: 2-0 Pátkai; 92.perc: 3-0 Priskin (11-esből).
A Pécs a 12.percben büntetőhöz jutott, de Márkvárt kihagyta, illetve a győri kapus kivédte a lövést, s a hazaiak ezután feléledtek. Előbb helyzetekig és kapufáig, majd a szünet előtt gólig is eljutottak. A második félidőben kiegyenlítettebbé vált a játék, mégis újabb találatot a győriek értek el, megérdemelten tartották otthon a 3 pontot.

Lombard Pápa - Paksi FC 0:4 (0:2)
Pápa, 478 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 18.perc: 0-1 Kecskés; 34.perc: 0-2 Haraszti; 64.perc: 0-3 Vági; 84.perc: 0-4 Hahn.
A Paks érvényesítette a papírformát, az egész mérkőzésen lényegesen hatékonyabban futballozott ellenfelénél, így megérdemelten aratott magabiztos győzelmet. Ezzel javította gólkülönbségét, aminek lehet jelentősége a 4. helyért folyó harcban. A Pápa sorsa pedig megpecsételődött, ezzel kiesett.

Nyíregyháza - Diósgyőri VTK 1:2 (1:0)
Nyíregyháza, 3624 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Gólszerzők: 16.perc: 1-0 Fodor; 77.perc: 1-1 Grumic; 90.perc: 1-2 Boros.
Komoly rendőri készültség melett, a szurkolótáborok parázs szópárbajával rajtolt a meccs, melyet a hazaiak kezdtek jobban, s hamar gólt szereztek. Szünet után aktívabb támadójátéka révén kiegyenlített a DVTK, sőt a hajrában a vezetést is megszerezték egy kontra révén.

2015.05.22. (péntek):
Dunaújváros - DVSC-TEVA 0:0
Dunaújváros, 1149 néző. Vezette: Szabó Zs.
Nagy küzdelmet, de kevés helyzetet hozott az első félidő, amelynek során a játékosok dolgát a heves esőzés miatt felázott talaj is nehezítette. Fordulás után rövid ideig ismét a hazaiak játszottak fölényben, aztán magukra találtak a vendégek is, és nemcsak jól állták az újvárosi támadásokat, de veszélyeztetni is próbáltak. Gól azonban nem született.

A bajnokság állása a 29. forduló után:

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)