Vissza ide: Hírek >>

Brazil önbizalom növelő

A selecao magabiztos 4-0-ás győzelemmel hangolt a hazai Vb-re, ezuttal Panama volt az áldozat.

Nem sikerült különösebb kihívások elé állítania Panama válogatottjának a lehengerlően játszó Brazilokat. A Világbajnokság házigazdái ugyanis már a 27. perceben megszerezték az vezetést Neymar pazar szabadrúgáskóljával. A másik barcelonai Dani Alves a 40. percben pattogós szinte helyből leadott lövéssel tudatta csapattársával, hogy nem akar lemaradni gólszerzések terén és megduplázta az előnyt, így 2-0 ás hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészt ott folytatták ahol az elsőt abbahagyták a 46. percben Neymar megkockázatatjuk, hogy az év egyik legszebb gólpasszával, sarokkal tálalt a lendületből érkező Hulk elé aki futtában kilőtte a hosszú alsó sarkot, pazar támadás pazar góllal lezárva. A végeredményt a 73. percben egy gyors rövid passzos játék végén Willian álította be, a panamai bekkek lehet még azóta is keresik a labdát, nem igazán álltak a helyzet magaslatán.

Brazília - Panama 4-0 (2-0)

Az lehet hogy Brazília stadionjai és polgárai nem állnak teljesen készen a Világbajnokságra, de hogy a csapatuk és a játékosaik igen az biztos, ha ezt a mentalitást és játékot tudják produkálni a vb-n is, élvezet lesz nézni őket és első számú favoríthoz méltóan szerepelhetnek.

Brazílila 23 fős világbajnoki kerete:

Kapusok: Jefferson (Botafogo), Júlio César (Toronto FC – kanadai), Víctor (Atlético Mineiro)
Védők: Dani Alves (Barcelona – spanyol), Dante (Bayern München – német), David Luiz (Chelsea – angol), Henrique (Napoli – olasz), Maicon (Roma – olasz), Marcelo (Real Madrid – spanyol), Maxwell (PSG – francia), Thiago Silva (PSG – francia)
Középpályások: Fernandinho (Manchester City – angol), Hernanes (Internazionale – olasz), Luiz Gustavo (Wolfsburg – német), Oscar (Chelsea – angol), Paulinho (Tottenham Hotspur – angol), Ramires (Chelsea – angol), Willian (Chelsea – angol)
Támadók: Bernard (Sahtar Doneck – ukrán), Fred (Fluminense), Hulk (Zenit – orosz), Jo (Atlético Mineiro), Neymar (Barcelona – spanyol)

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)