Vissza ide: Hírek >>

A kakasok elsöprő lendületben

Kiszolgálta a közönséget az utolsó próbán a francia csapat. Franciaország - Jamaika 8-0 (3-0)

Franciaország utolsó felkészülési mérkőzése jól sikerült a viszonylag gyengébb képességű jamaikai válogatott ellen. A franciák szép játékkal, motivált játékosokkal léptek pályára aminek meg is lett az eredménye, már a 17.percben megszerezték a vezetést Cabaye révén amit három percel később Matuidi egy szép lövéssel meg is duplázott. Érzékelték is a kakasok, hogy most egy önbizalomnövelő, közönségszórakozatató játékkal rukkolhatnak elő és nem is tétlenkedtek a 38.percben Benzema gyönyörű csavarása nyomán újra a hálóból emelhette ki a labdát a jamaikai portás, így magabiztos 3-0-ás hazai előny birtokában vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrész is gall fölénnyel és támadásokkal kezdődött és az 53.percben ismét Benzema kapott tért ölelő indítást amit pontosan centerezett Giroud elé, aki ha már arra járt beragasztotta a negyediket is. Benzema megtartotta lövőkedvét a gólpassz ellenére és a 63.percben megszerezte maga második és csapata ötödik találatát. Nem sokat kellett várni a Lillebe kilátogató nézőknek és csapatuk ismét ölelkezett Matuidi második találata nyomán 6-0. A 78.percben mi más következett volna, mint egy ujabb francia gól, ezuttal a Giroud helyére beszálló Griezmann volt eredményes. Két percel a rendes játékidő letelte előtt Griezmann is duplázni tudott egy meseszép sarkazós mozdulattal,. Az egyetlen pozitívumként azt említhetik a jamaikaiak, hogy elkerülték történelmük legnagyobb vereségét, igaz már csak egy gól kellett volna hozzá, hogy elérjék Costa Ricatól elszenvedett 9-0-ás vereségi rekordjukat

Franciaország - Jamaika 8-0 (3-0)

Összeállítások:

FRANCIAORSZÁG: Lloris H, Benzema K - (Schneiderlin M), Cabaye Y - (Mavuba R), Debuchy M - (Sagna B), Evra P, Giroud O - (Griezmann A.), Matuidi B - (Pogba P.), Sakho M, Sissoko M, Valbuena M - (Remy L.), Varane R

JAMAIKA: Barrette J, Austin R, Beckett N, Dawkins S - (Edwards J.), Doyley L, Grant J, Humphrey C - (Sheriff R.), Lawrence K - (Gray H.), Mariappa A, Morgan W, Seaton M

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)