Vissza ide: Hírek >>

Olaszország: megtört az átok

Olaszország hét nyeretlen mérkőzés után próbált az utolsó lehetőséggel élve győzelemmel hangolni a világbajnokságra. Olaszország - Fluminense 5-3 (2-2)

Az olasz válogatott 2013 szeptembere óta nem tudott győzni, ebből a rémálomból szerettek volna felébredni Fluminense elleni barátságos mérkőzésen és ennek megfelelően támadólag léptek fel. A brazilok lescsapdáján azonban folyamatosan fennakadtak, egészen a 23.percig amikor Immobilét nem állította meg az aszisztens zászlaja és önzetlenül passzolt a Insigne elé aki megszerezte a vezetést az azzurinak. Nem sokáig örülhettek azonban, mert kevesebb mint 3 percel később egalizálták az eredményt a brazilok Chiquinho révén. Az egyenlítést követően Prandelli mester láthatóan taktikát váltott feljebb tolta a védekezést aminek meg is lett az eredménye egy szöglet után Immobile fejelt pazar gólt ismét előnyhöz juttatva csapatát, de akárcsak az első vezető gólt ezt is hamar követte az egyenlítés mégpedig egy olyan csiki-csukis támadás nyomán, hogy meglehet az olasz védelem még most is a labda hollétén gondolkozik. A brazilok tetszetős játékkal mozgatták az ellenfelet szép cseleket, trükköket bemutatva, ha önbizalomnövelés céljából választották ezt az ellenfelet az azzurinak akkor nagyon melléfogtak, mert nemhogy nem nőtt a kékek önbizalma hanem inkább végleg összeomlott. 2-2 -es állásnál vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrész hetedig percéig kellet várni rendszerint érkező olasz vezető gólra, amikor Cerci lövését még  hárította a kapus, de Immobile ismétlésénél már tehetetlen volt. 2 percel később ismét Immobile kapott pazar indítást amit elegánsan pöccintett a kapu hosszú sarkába és a mérkőzésen először  két gólosra növelte az olasz előnyt. A brazil csapat játékosai az öltözőben maradtak, mert a következő perc ujabb olasz gólt hozott Immobile ezuttal előkészítésben jeleskedett és Insigne volt a befejező. A 60.percben Prandelli 5-2-es állásnál sorcserével gyakorlatilag behozta az Olasz-A válogatottat, akik a pályáralépést követően 3 percel kaptak is egy hatalmas gólt Matheustól a hosszú sarokba kialakítva a végeredményt, így megtört az olaszok vesszőfutása, 8. mérkőzésükön győzni tudtak.

Olaszország - Fluminense 5-3 (2-2)

Összeállítások:

OLASZORSZÁG: Perin M, Abate I, Aquilani A, Cerci A - (Balotelli M.), Darmian M, Immobile C, Insigne L - (Pirlo A.), Motta T, Paletta G - (Barzagli A.), Parolo M - (Candreva A.), Ranocchia A - (Cassano A.)

FLUMINENSE: Bruno V, Carlinhos, Chiquinho - (Biro Brito), Conca D, Diguinho, Fabricio, Felipe G, Gum, Gustavo - (Carvalho M.), Jean, Walter

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)