Vissza ide: Hírek >>

Kolumbia 3 - 0 Görögoroszág

Nagyszerű játékkal nyerte a kolumbiai csapat az ötlettelen görögök ellen a C csoport nyitómérkőzését.

KOLUMBIA-GÖRÖGORSZÁG

Belo Horizonte, Estádio Governador Magalhães Pinto.
Vezeti: Mark Geiger (amerikai)

KOLUMBIA: Ospina - Armero, Zapata, Yepes, Zúñiga - Carlos Sánchez, Aguilar - Cuadrado, James Rodríguez, Ibarbo - Teófilo Gutierrez.
Szövetségi kapitány: José Pekerman.

GÖRÖGORSZÁG: Karnezisz - Toroszidisz, Manolasz, Szokratisz, Holebasz - Maniatisz, Kone - Szalpingidisz, Kacuranisz, Szamarasz - Gekasz.
Szövetségi kapitány: Fernando Santos.

Gólszerző: Armero (5.), Gutiérrez (58.), Rodríguez (93.)

Sárga lap: Sánchez (26.), ill. Szokratisz (52.), Szalpingidisz (55.)

Nagy iramban kezdte a kolumbiai csapat a mérkőzést, melynek hamar meg is lett az eredménye, hiszen az 6. percben Armero egy jobb oldalról beadott labda után a kapu sarkába gurított, a Manolaszon megpattanó labda aztán a kapu bal sarkába gurult, nem sok esélyt hagyva a görögök hálóőrének.

Akár érkezhetett is volna a válasz azonban a gyors kontra után Kone lőtt nem sokkal mellé. A fantasztikus hangulatot teremtő kolumbiai közönség, szinte teljes extázisban tartja a játékosokat, nem sok esélyt hagyva a görög csapatnak, amely nem is nagyon tud eljutni a kolumbiai kapuig. A gól óta a dél-amerikaik nem, hogy visszavettek volna, hanem folyamatos nyomás alatt tartják a helléneket, és nem csak labdabirtoklásban, de a kapura rúgások számában is felülkerekednek az ellenfelükön. Komoly helyzet viszont a félidő végén a görög oldalról, Konehoz figyelmeztet, hogy nem kell még őket leírni, a 16. előteréből veszélyesen teker a kapura, azonban látványos mozdulattal hárít a kolumbiai kapus.

Csere nélkül folytatódik a második félidő, melyet ismét a kolumbiaiak kezdenek aktívabban, a 49 percben Martínez lövését szedte ki a jobb alsó sarokból Karzenisz. Érzi a bajt a görögök szövetségi kapitánya is Fernando Santos, aki cserére szánja el magát a Szalpingidisz érkezik az 56 percben a jobb szélre Fetfacidiszt váltja. A csere után azonban egy szöglet után jön az újabb gól a kolumbiaiaktól, a beadást követően Gutierez passzol a kapuba, az értetlenkedő görögök gyűrűjében, akik lest reklamálnak. Viszont lesről szó sem lehet, így 2 gólt kell ledolgozni a kék mezeseknek.

Nehéz helyzetben a görög csapat, más sebességi fokozatra kellene kapcsolni ha szeretnék a mérkőzést megnyerni. Ám jön is az újabb lehetőség Gekasz teljesen szabadon, 5 méterről gyönyörű beadás után a felsőlecet találja el fejjel, talán ezt nehezebb volt kihagyni, mint berúgni. A helyzet után azonban a 65. percben le is cserélik Gekaszt, Mitroglu váltja a közpcsatárt. Az iramra továbbra sem lehet panasz, egyik csapat sem ül a babérjain, a kolumbiaiak tovább harcolnak minden megszerezhető labdáért, a görögök pedig próbálnak  összeszedni minden labdát, és próbálnak szépíteni. A 73. percben cserére szánja el magát a dél-amerikaiak szövetségi kapitánya is, Armero helyén Arias a pályán. Majd Jeckson Martinez is a pályára lép a második gól szerzőjét Gutiérrezt váltja a 76. percben. A következő percben a görögök is kihasználják az utolsó cserelehetőségüket, Kone helyén Karagunisz a pályán. 10 perc van a találkozóból, a sok hibavál játszó görög együttes nem tűnik túl meggyőzőnek a cseréket követően sem, hiába próbálkoznak nem tudnak érdemi helyzetet kialakítani az időközben kontrára játszó kolumibaiak ellen. Akik már semmit sem sietnek el, kényelmesen tartják a labdát, eldőlni látszik a mérkőzés. Szépen lassan el is érkezünk az utolsó perchez, mely után az amerikai játékvezető három percet hosszabít, mely hosszabítás utolsó percében Rodríguez adja meg a kegyelmdöfést a görög csapatnak, 3-0. Nem túl erős kezdés a görög csapattól.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)