Vissza ide: Hírek >>

Hollandia nyerte a halálcsoportot!

Eldőlt, hollandia a csoportgyőztes 100% os telljesítménnyel!

Az első félidő nem sok említésre méltó eseményt tartalmazott komoly helyzet nem alalkult ki, ebből kifolyólag gól nélkül vonultak az öltözöbe a csapatok.
Érdekesség, hogy bár a mezőnyben a dél-amerikaiak fölénye látszott 68% százalékos labdabirtoklás, mindössze 60 pontos holland passz, az európai gárda előtt adódtak a nagyobb lehetőségek, bár az eltiltott Van Persie hiányában a befejezésekkel hadilábon állt az oranje.
Egyórányi játékot követően sokadik alkalommal reklamáltak tizenegyest a chileiek, de Cillessen tizenhatos széléig történő kivetődése során a labdát ütötte el Alexis Sánchez elől (mondjuk így is kirúgás jött).

A 65. percben Sánchez éles szögből leadott lövésénél helyén volt a holland kapus, majd a túloldalon Kuyt indításával Robben iramodott meg középen, a bal oldalon betört a tizenhatoson belülre, 14 méterről laposan lőtt, de a Bravóról kipattanó labdára nem érkezett társa.
Az utolsó negyedóra Robben sarokrúgása után Kuyt kaput mintegy hat-hét méterrel elkerülő fejesével kezdődött, hirtelen már beindultak a hollandok, és bár Depay távoli löketét még Bravo a léc alól kitolta, a szögletet követő Janmaat-beadás után a nem sokkal korábban beállt Fer fejelte gyönyörűen vissza a kapu bal oldalába (1–0).
Ezután Chile nyomást gyakorolt a holland védelemre de nem sikerült bevenni a kapút, sőt egy szögletet követöen a 90+2 percben kontrázott a holland csapat Robben sebességét kihasználva aki önzetlenül bepasszolt és a szintén csereként beállt Depay megszerezte a mindent eldöntő gólt (2-0)
Így hollandia várja az ellenfelét a nyolcaddöntőre!

Hollandia: Cillessen – Janmaat, Vlaar, De Vrij, Blind, Kuyt – N. de Jong, Wijnaldum, Sneijder (Fer, 75.) – Robben, Lens (Depay, 70.).
Szövetségi kapitány: Louis van Gaal

Chile: C. Bravo – F. Silva (Valdivia, 70.), Medel, Jara – Isla, F. Gutiérrez (Beausejour, a szünetben), Aránguiz, M. Díaz, Mena – A. Sánchez, Vargas.
Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)