Vissza ide: Hírek >>

Horvátország 1 - 3 Mexikó

A képlet egyszerű volt: Mexikó pontot szerez a horvátoktól, nyolcaddöntős. Ugyanehhez viszont Niko Kovac szövetségi kapitány együttesének győzelemre lett volna szüksége.

A mexikói fölény érezhető volt az elejétől kezdve, a kérdé csak annyi volt, mikor születik meg a gól. A második félidő választ adott. Mexikó tehát kiütötte Horvátországot, és az A csoport második helyén végzett.

2. félidő

89. perc: Rebicnél szakad el a cérna, csúnyán odalép, piros lap a jutalma.

87. perc: Rakitic sarkazik Perisicnek, ballal a bal alsóba gurított kiszorított szögből, 8 méterről. 1–3

83. perc: Újabb mexikói szöglet, Márquez ér bele Guardado beadásába, így a csereként beállt Hernandeznek két méterről már csak az üres kapuba kellett bólintania. 0-3.

75. perc: Egy kontra után Peralta adja át a labdát a bal szélre, Guardado pedig kilövi a jobb felsőt. Pletikosa belekap. 0–2

71. perc: Vezet Mexikó! Rafael Marquez,repül az ég felé a mexikói szögletnél, 0-1

64. perc: Aguilar adja át keresztbe, Guardado bombázza rá, kezezést, tizenegyest reklamál az összes mexikói, de Irmatov csak szögletet ítél.

60. perc: Peralta harcol ki szabadot, Guardado áll oda, nem túl jól sikerült.

57. perc: Dos Santos elől az utolsó pillanatban mentett szögletre Srna, szöglet.

50. perc: Mandzukics indul meg egyedül, de Ochoa robban ki a kapujából.

49. perc: Modrics hámozza át magát a mexikói védőkön, szöglet a vége. Layunt teperik földre, szabadrúgás kifelé.

48. perc: Horvát szabadrúgás, miután Vasquez szabálytalankodott Modiriccsal.

46. perc: Folytatódik a találkozó, nincs csere.

1. félidő

45+2: Horvát szöglet, de Aguilar vágja ki. Vége az első félidőnek.

45. perc: Két percet hosszabbít a játékvezető. Újabb összeszólalkozás és melldöngetés.

42. perc: Moreno borítja be a kapuba Pletikosát, szabadrúgás kifelé.

41. perc: Lerohanja Mexikó a horvát kaput, Layun vállalja el, szöglet.

39. perc: Perisicet rúgja fel Rafa Marquez kb 30 méteren, horvát szabadrúgás.

38. perc: Herrera íveli be, kirúgják a horvátok. Újabb szöglet, de ez még rosszabb, indulhatnak a horvátok.

36. perc: Guardado ívelt be a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást, a horvátok kifejelték. Újra Guardado, szöglettel jön Mexikó.

26. perc: Aguilar a jobb szélről, elég éles a szög, nem is jó a lövés.

21. perc: Srna adja be a labdát a mexikói kapu elé, Ochoa kiöklözi.

19. perc: Peralta kerül hatalmas helyzetben, de 5 méterről tolja a kapu mellé. Mondjuk meg is csúszott a labdaérintés előtt.

16. perc: Hatalmas kapufa. Peralta teszi tovább Herrerának, de nincs gól. mekkora helyzet?! A szöglet már veszélytelen.

13. perc: Egy kis izgalom, Perisic indul meg a jobbszélen, beadja, Rafa Rodriguez tisztáz. Horvát szöglet, Ochoa véd megint nagyot, kiöklözi a labdát, de marad a horvátoknál.

10. perc: Rafa marquez és Modric fejel össze, ez kívülről is elég csúnya volt.

8. perc: Fordult a kocka, most Mexikó nem találkozik a labdával. Layun akad fenn Srnan, szabadrúgás. 5 másodperccel később Rakitic már egy sárga lap kevésbé boldog tulajdonosa.

7. perc: Újabb horvát szöglet, Ochoa pedig még odavetődött, hátha megmenti a vonal előtt. Pranjic kicsiben Rakiticnak, beívelés középre, majd ki a nézőtérre.

6. perc: Horvát szöget, de kifejelik a mexikóiak.

4. perc: Továbbra is Mexikónál a labda, a horvátok nem sokat találkoztak még vele.

1. perc: Mexikó kezdi a találkozót, egyelőre saját térfélenn gurigáznak.

Recife, Itaipava Arena Pernambuco. Vezeti: Ravsan Izmatov (üzbég)

HORVÁTORSZÁG: Pletikosa - Vrsaljko, Lovren, Corluka, Pranjic - Srna, Rakitic, Modric, Perisic - Mandzukic, Olic.
Szövetségi kapitány: Niko Kovac.
Kispad: Subasic, Vida, Vukojevic, Jelavic, Zelenika, Schildenfeld, Brozovic, Badelj, Rebic, Sammir, Kovacic, Eduardo.

MEXIKÓ: Ochoa - Rodríguez, Márquez, Moreno, Aguilar, Layún - Vázquez, Herrera, Guardado - Dos Santos, Peralta. Szövetségi kapitány: Miguel Herrera.
Kispad: Corona, Pena, Salcido, Reyes, Fabián, Jiménez, Pulido, Talavera, Hernández, Ponce, Brizuela, Aquino.

Gólszerző: Perisic (87.), Márquez (72.), Guardado (75.), Hernández (83.)

Sárga lap: Rakitic (9.), ill. Vázquez (66.)

Piros lap: Rebic (88.)

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)