Vissza ide: Hírek >>

Kolumbia is a 16 közt

A dél-amerikai együttes így százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a csoportot, a szombati nyolcaddöntőben Uruguayjal csap majd össze.

A japán csapat kezdte jobban a találkozót, az első negyedórában leginkább a kolumbiaiak térfelén zajlott a játék, aztán a dél-amerikai együttes az első valamirevaló támadása során tizenegyeshez jutott, s Cuadrado értékesített büntetőjével meg is szerezte a vezetést. Ezután még veszélyesebbé váltak az ázsiaiak, akik sorra vezették akcióikat, de az egyenlítő találatot egészen a félidő utolsó percéig nem sikerült megszerezniük. A játékrész utolsó másodperceiben aztán a sokadik japán akció Honda és Okazaki jó megoldásai révén gólt eredményezett, így döntetlen állásnál vonultak szünetre a felek.
A kolumbiai szövetségi kapitány kettős cserével frissített csapatán, amely nagy lendülettel kezdte a második félidőt, ennek kevesebb mint tíz perc után meg is lett a gyümölcse: remek támadás végén Martinez találatával újra a dél-amerikaiaknál volt az előny. Kolumbia játéka ezután hatalmasat változott, a hangsúly a védekezésen és a gyors ellenakciókon volt. A japánoknak nem volt más lehetőségük, támadniuk kellett, ennek megfelelően sorra dolgozták ki a helyzeteket, de egy ellentámadásból újfent a kolumbiaiak szereztek gólt, a kegyelemdöfést pedig a látványos egyéni akciót végigvezető Rodriguez adta meg egy átemelős találattal.

I. félidő:
16-17. perc: Ramos tört be a japán tizenhatoson belülre, Konno csak szabálytalanul tudta megállítani, a megítélt tizenegyest pedig Cuadrado laposan, nagy erővel lőtte a kapu bal oldalába (1-0).
45. perc: Honda cselezett befelé a jobb oldalon, a tizenhatos sarkáról középre ívelt, Okazaki pedig háttal a kapunak, előre vetődve csúsztatott a kapu bal oldalába (1-1).
II. félidő:
54. perc: Arias húzott befelé a jobb oldalról, középre gurított a tizenhatos vonalánál helyezkedő Rodriguezhez, aki még eggyel tovább passzolt balra Martineznek, ő pedig 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-1).
82. perc: egy kontratámadásnál Rodriguez adott remek indítást Martineznek aki egy lövőcsellel átverte védőjét, majd ballal a kapu jobb oldalába lőtt (3-1).
90. perc: Rodriguez kezdett szólóba, szinte átsétált a japán védelmen, majd egy látványos mozdulattal, a kapus fölött átemelve talált a hálóba (4-1).

Japan vs Colombia 1 -4 All Goals Highlights... by edi-qrz11

JAPÁN: Kavasima – Ucsida, Konno, Josida, Nagatomo – Aojama (Jamagucsi, 63.), Haszebe – Okazaki (Kakitani, 69.), Kagava (Kijotake, 85.), Honda – Okubo.
Szövetségi kapitány: Alberto Zaccheroni

KOLUMBIA: Ospina (Mondragón, 85.) – C. Valdés, Arias, Álvarez Balanta, Armero – Cuadrado (Carbonero, a szünetben), Guarín, Mejía – Quintero (J. Rodríguez, a szünetben), J. Martínez, A. Ramos.
Szövetségi kapitány: José Pékerman

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)