Egy sorozat biztosan megszakadt ezen a találkozón: Argentina afrikai, Nigéria pedig dél-amerikai válogatott ellen nem tudott még nyerni világbajnokságon.

NIGÉRIA: Enyeama - Ambrose, Yobo, Oshaniwa, Omeruo - Musa, Onazi, Mikel, Babatunde - Odemwingie, Emenike.

ARGENTÍNA: Romero - Zabaleta, Garay, Fernandez, Rojo - Mascherano, Gago, Di María - Messi, Agüero, Higuaín.

Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella.

Gólszerző: Musa (4., 47.), ill. Messi (3., 46.), Rojo (50.).

Sárga lap: Oshaniwa (51.), Omeruo (49.).

Az esélyesek között számon tartott argentin válogatott a nigériaiak elleni találkozó eredményétől függetlenül már biztosította helyét a 16 között a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon, ám mindenképpen a csoportelsőségre kell hajtania, ha nem a franciákkal akar találkozni a nyolcaddöntőben.

3. perc: GÓÓÓÓL!!!!!!! Egy argentin helyzet végén Di Maria lő, lapufa, onnan a kapus hátára pattan a labda, onnan, megint kapufa, onnan kipattan, majd jön Messi és bevágja. 0-1

4. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!! A középkezdés után támad Nigéria, Musa pedig a bal felsőbe tekeri a labdát. 1-1 Micsoda kezdés!

20. perc: Rendesen leült a meccs, a gyors gólváltás nem tett jót egyik félnek sem. Talán ők is megijkedtek attól, hogy ha így folytatják, kézilabdában megszokott eredmény születik.

25. perc: Egy gyönyörű argentin összjáték végén Di Maria passzol, de Messi és Agüero sem éri el a labdát. Csak bele kellett volna érniük, és szinte biztos gól.

34. perc: 63 százalékos labdabirtoklással büszkélkdhet Argenítna. Meg egy Messivel. Most mással tényleg nem.

39. perc: Jelen állás szerint e mérkőzés két csapata jut tovább. Talán azért olyan unalmas a meccs, mert ezt a játékosok is tudják, és azt is, hogy a helyzet változásához Iránnak fordítania kellene a bosnyákok ellen...

40. perc: Rossz hír az argentin drukkereknek, Agüero megsérül, Lavezzi jön a helyére.

46. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!! Újra Messi. 20 méterről lőhetett szabadrúgást, kilőtte a bal felsőt. Nehéz lett volna jobban helyezni. Ezzel a klasszis beérte Neymart a góllövőlista élén, minketten négyszer voltak eddig eredményesek.

2. félidő:

47. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik válogatottnál sincs csere.

48. perc: GÓÓÓÓÓÓL!!!! Egy kényszerítő után Musa testcsellel becsapja Romerot, majd bevágja. 2-2

50. perc: Di María a léc alá bombázna, de Enyema véd. A szöglet után viszont már nem...GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Egy szöglet után Rojo térdel a labdába, bepattan a kapuba. 2-3 Ugyanúgy kezdődik a második félidő, mint az első.

59. perc: Pjanic góljával már 2-0-ra vezetnek a bosnyákok Irán ellen, így már szinte biztosra vehető Nigéria továbbjutása.

63. perc: Messi pihenőt kap, R. Álvarez érkezik a helyére.

66. perc: Babatunde keze nagyon fáj, Onazi bombája ugyanis őt találta el. Le is kell cserélni, Uchebo érkezik.

77. perc: Egy beívelt szabadrúgás után Lavezzi kapásból lő, Enyeama hárít.

78. perc: Musa berámolná a harmadikat, erős lövését az utolsó pillanatban blokkolja Zabaleta.

85. perc: Emenike unja meg a passzolgatást, messziről lő, de kapu mellé száll a labda. A kirúgás után Di María fut a labdával, de nagyon éles szögből kell lőnie, így nem is veszélyes a próbálkozás.

90. perc: 4 percet hosszabít a játékvezető, de érdemi változás már nem történik, Argentína csoportelső, Nigéria csoportmásodik.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)