Vissza ide: Hírek >>

Shaqiri találataival továbblépett Svájc

Meggyőző, magabiztos játékkal nyert a svájci csapat 3-0-ra Honduras ellen Shaqiri mesterhármasának köszönhetően!

A mérkőzés előtt ebben a csoportban még minden csapatnak meg volt a matematikai esélye a továbbjutásra. Csak a franciáknak nem kellett izgulniuk, a másik 3 gárdának, e két mérkőzés döntött további sorsáról. Svájcnak a biztos továbbjutáshoz győzelemre, és a biztonság kedvéért sok gólra volt szüksége, és így is indult neki az európai csapat a honduras elleni meccsnek.

A második percben egy nagy svájci helyzet maradt kihasználatlanul, ám nem sokra rá, 4 perccel később Shaqiri egy óriási góllal szerezte meg csapatának a vezetést. A gyors gól után a csapatok visszaálltak és főként a középpályán folyt a harc, számottevő helyzet nem alakult ki jó ideig és ki más törte volna meg a csendet, mint Shaqiri, aki ha már egy szép kidolgozott támadás során gólhelyzetbe került, ezt ki is használta, a kapus mellett ellőtte a labdát és 2-0-ra módosította az állást a 31. percben. Ezt követően a svájci csapatnak akadt pár bíztató támadása, de ezek nem veszélyeztették az ellenfél kapuját.

Két nagy hondurasi lehetőséggel indult a második félidő, és nagyon közel jártak hozzá, hogy szépítsenek az eredményen. Ezt megkontrázva svájc is 2 szép támadást alakított ki. Majd bekövetkezett, ami már lógott a levegőben, sikerült a mester 3-as, egy kontratámadás végén Shaqiri, aki a mai meccsen szenzációs formában játszott, megszerezte csapata és saját maga 3. gólját. Bomba formában a Bayern középpályása. Tartogatott a játékidő maradék részére mind kettő csapat pár tetszetős kapura lövést, ám a végeredmény már nem változott!

Svájc-Honduras 3-0

Összeállítás:

Honduras: Valladares – Beckeles, Bernárdez, Figueroa, J. C. García – Ó. B. García (Najar, 77.), W. Palacios, Claros, Espinoza (M. Chávez, a szünetben) – Bengtson, Costly (J. Palacios, 40.).

Svájc: Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, Schär, R. Rodríguez – Behrami, Inler – Shaqiri (Dzemaili, 87.), Xhaka (Lang, 77.), Mehmedi – Drmic (Seferovic, 73.).

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)