Vissza ide: Hírek >>

Tizenegyesekkel jutott tovább Brazília

120 perc sem volt elegendő Brazíliának és Chilének, hogy eldöntsék ki jusson a legjobb nyolc közé. Végül tizenegyesek döntöttek Brazília javára!

Magyar idő szerint ma 18:00-kor kezdetétt vette a világbajnokság első nyolcaddöntője ahol a házigazda Brazília mérte össze erejét egy másik dél-amerikai ellénfélel a spanyolokat búcsúztató Chilével. Négy éve napra pontosan ekkor vonult ki dél-afrikában a gyepre ez a két csapat, hogy bejusson a legjobb nyolc csapat közé akkor Brazília 3-0 arányban legyőzte a chilei különítményt.

Rengeteg test-test elleni harcal kezdődött a mérkőzés ahol a nagy tét miatt egyik csapat sem mert igazán nagyot kockáztatni. Brazília azonban egyre nagyobb nyomást helyezett a chilei válogatottra aminek viszonylag hamar meglett a gyümölcse egy szügletet követő csúsztatásból ugyanis David Luis megszerezte a vezetést a házigazdának.

A vezetésnek azonban nem sokáig örülhettek, egy hazai bedobást követően Hulk gyengén passzolt amire lecsaptak a chileiek és Alexis Sanchez jóvoltából a 31.percben egalizálták az eredményt így minden kezdődhetett előlről. Helyzetek még adódtak az első félidőben, de újabb gól nem született így 1-1-es mérkőzésállás mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrész eleje dél-amerikai csapatoktól szokatlan mennyiségű eladot labdával és teknikai hibával kezdődött. Az 54.percben egy tért ölelő indítás után az egyenlítő gólnál hibázó Hulk vette át a labdát és "helyezett" a hosszú sarokba a játékvezető azonban érvénytelenítette a találatot szerinte ugyanis kézzel szelidítette meg a labdát a brazil. Tíz percel később Chilének is adódott egy hatalmas helyzete, de Julio Cesar bravurral védeni tudott. Egyik csapat sem mert igazán kinyilni és a rendes játékidőben nem változott az eredmény. Következett a kétszer tizenötperces hosszabítás.

Igazán megújulni a egyik csapatnak sem sikerült a hosszabbításban, támadtak bár, különösen a ráadás második félidejében a brazilok, de a nagyszerűen védekező chíleieket nem tudták áttörni. Sőtt a 120.percben Pinilla hatalmas felsőléccel halgatatta el a stadiont, majdnem kiejtette az utolsó pillanatban Brazíliát.

Következtek a tizenegyesek:

1. David Luis lövi az elsőt jobb oldalt választja GÓÓÓL!   1. Pinilla lövi az első chilei büntetőt Julio Cesar kivédi!!!

2. Willian a második mellé guritja!!!                                      2. Alexis Sanchez lő és Julio Cesar ezt is megfogja!!!!

3. Marcelo lő Bravo beleér de GÓÓÓL!                                 3. Aranguiz érkezik kíméletlenül bevarja GÓÓÓL!

4. Hulk érkezik és kihagyja belelövi Bravoba!                     4. Diaz belövi középre GÓÓÓL!

5. Neymar lövi az 5.-et begurítja GÓÓÓL!                             5. Jara lő kapufa és arról kipattan!!!

Brazília 3-2-veljut a legjobb nyolc közé!!!!

BRAZÍLIA-CHILE   3-2   1-1 (1-1)

Belo Horizonte, Estadio Mineirao, vezeti: Howard Webb.

BRAZÍLIA: Júlio César - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Fernandinho, (Ramires 72'), Luiz Gustavo - Hulk, Oscar, (Willian 106'), Neymar - Fred, (Jo 64')

Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari.
Cserepad: Jefferson, Victor, Paulinho, Dante, Maxwell, Henrique, Ramires, Hernanes, Willian, Bernard, Jo, Maicon.

CHILE: Bravo - F. Silva, Medel, (Rojas 108'), Jara - Isla, Díaz, Vidal, (Pinilla 87'), Aránguiz, Mena - E. Vargas (Gutiérrez, 57'.), Sánchez.

Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli.
Cserepad: Toselli, Herrera, Albornoz, Carmona, Pinilla, Valdivia, Rojas, Orellana, Beuasejour, Gutiérrez, Fuenzalida, Paredes.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)