Vissza ide: Hírek >>

Két gólos győzelmet arattak a franciák!

Helyenként döcögős játékkal, sok nigériai lehetőséggel, de végül európai, francia sikerrel végződött a mérkőzés. Franciaország - Nigéria 2-0

Papírforma alapján ennek egy egyértelmű mérkőzésnek kéne lennie, nem hiszem, hogy bárki túl sok esély adna egy nigériai győzelemre, ám az idei vb meglepetései kétségekre adnak lehetőséget, látunk-e végre egy szárnyaló európai csapatot,vagy éppen az afrikai gárda okoz egy újabb bomba meglepetést? Ezen gondolatok merültek fel bennem, a mai mérkőzés előtt és most nézzük a tényeket.

Az első negyed órában főként tapogatózás folyt, nem esett egymásnak a 2 csapat, komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani. Ezt követően viszont a nigériai csapat pillanatai következett, először egy szabadrúgást rúgtak az afrikaiak a kapu fölé, majd pár perccel később már a kaput is bevették, de les miatt a bíró ezt a találatot nem adta meg. Egy komoly figyelmeztetést kapott ezzel Franciaország, hogy Nigéria nem csak asszisztálni állt ki erre a meccsre, hanem mindent megtesznek, hogy ne ez legyen az utolsó mérközésük. Nem is késlekedett az európai csapat egy válasszal, egy tetszetős támadást követően Pogba próbálta bevenni Enyeama kapuját, ám a kapus szépen hárított. Ez a forgatókönyv zajlott az első félidőben, talán Debuchy járt a legközelebb a gólszerzéshez, a 40. percben a másik oldalon pedig Emenike talált kis híján a kapuba.

A második félődőben ugyan azt a tempót hozták a csapatok, mint az elsőben. Az 50. percben egy beadás után megint lesen találta a csatárt a labda, nem sokon múlt, hogy az afrikaiak megszerezzék a vezetést. Egy 10 perces statikus játék után, újra az afrikai csapat villant, Odenwingie egy tizenhatoson kívüli meglepő lövését, Lloris védte. Egy kis idő elteltével Benzema került kihagyhatatlan helyzetbe, de a kapuson még átvánszorgó labdát Moses a gólvonal előtt kivágta. A nyomás ez után csak erősödött a franciák részéről, de a 72. percben, megint csak lehetőségig jutottak, egy kapu előtti szituációban a felső lécen csattant a labda. A kakasok sorozatos támadása végül a 80. percben érett be, Enyeama rossz helyre öklözte a labdát, amelyet Pogba a kapuba bólintott. Ezzel Franciaország – Nigéria 1-0. A végeredményt pedig a Yobo állította be öngóljával a hosszabbítás 2. percében,egy pechesen róla bepattanó góllal.

Összeállítások:

Franciaország: Lloris – Debuchy, Varane, Koscielny, Evra – Pogba, Cabaye, Matuidi – Valbuena, Benzema, Giroud (Griezmann, 62.)

Nigéria: Enyeama – Ambrose, Omeruo, Yobo, Oshaniwa – Onazi (Reuben, 59.), Mikel – Odemwingie, Moses (Nwofor, 89.), Musa – Emenike

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)