Vissza ide: Hírek >>

Németország kifárasztotta Algériát

Nehéz meccsen van túl a Nationalelf, csak a hosszabbításban sikerült kivívni a továbbjutást

1. félidő:

1. perc: A németek kezdték a találkozót, de egyelőre ide-oda rúgdossa a két csapat a labdát.

9. perc: Mustafi kavarog a jobb oldalon, labdát szereznek a zöldek, Szlimani indul meg a félpályánál, jött ki Neuer is, de nem tudja átemelni az algériai, Neuer becsúszik és szerel. Szöglet.

14. perc: Mosztefa lép oda Özilnek a félpályánál, a német elterül, de gyoran meggyógyul. Schweinsteiger marad egyedül a kapuval szemben úgy 25-30 méteren, hatalmas bomba, M'bolhi véd.

15. perc: Feghouli a jobb szélen, egészen a kapu tövéhez kavarodik a két német védővel, de ahelyett hogy begurítaná, ellő a kapu mellett/fölött. Hát, nagyon gólt akart rúgni.

17. perc:1 másodpercig vezetett Algéria, aztán befújják a lest. Szlimani bevetődős vanpersie-fejesét érvénytelenítik.

24. perc: Özil a bal oldalról tekerné a jobb felsőbe, kipöcköli M'bolhi. Jön az első német szöglet.

29. perc: Mertesacker újabb bravúrja, majdnem gólhelyzetbe hozza Szlimanit. Neuer megint kiront a kapuból és tisztáz.

33. perc: Újabb veszélyes helyzet, kb. 20 méterről lőhetnek szabadot az elgériaiak a bal oldalon. Szlimani annyira megtekerte, hogy a kapu közelébe se ment.

41. perc: Kroos bombáját üti ki M'bolhi, a kipattanót Götze is a kapusba vágja.

42. perc: Hallisz csúszik be keményen Schweinsteigernek a félpályánál, sárga.

2. félidő:

46 perc: Götze helyett a Chelsea játékosa, Schürrle érkezik.

49. perc: Német szöglet után Mustafi ugrik fel az algériai védők nyakára, szépen helyezetett fejes, de M'bolhi beleáll.

50. perc: Nagy kavarodás Neuer kapujánál, nem fúj a bíró, a német kapus előre vágja, Schürrle iramodik meg két védővel, de tisztáznak a zöldek. Szöglet.

55. perc: Schweinsteiger tizenhatos előtt hagyja ott a labdátLahmnak, a csapatkapitány rá is bombázza, kitornázza az algériai kapus.

68. perc: Mustafi sérül meg, hordágyon kell elvinni, Khedira jön helyette.

71. perc: Neuer megint kamikaze módjára jön ki a kapujából, a tizenhatoson kívülről fejeli el a labdát Szlimani elől.

80. perc: Mi van itt? Müller beadását Schweinsteiger fejeli mellé, majd Khedira beadását Müller fejeli a kapusba. A kipattanót elrúgják az algériaiak.

82. perc: Megint Müller, most lábbal, de ez is mellé.

88. perc: Hárman a labda mögött, megint jönne az átugrálós cselezés, de Müller elcsúszik!

90. perc: Jobboldali beadás után Schweinsteiger fejel, megint M'bolhi kezébe. 4 perc a hosszabbítás.

90+3. perc: Újabb mellélőtt német labda, már senki nem hiszi el.

Hosszabítás, 1. félidő:

92. perc: Ezt hogy nem lehetett 2 perccel korábban? Müller beadása után Schürrle sarokkal pöccint a kapuba! Vezet Németország! 1-0.

Sárga lap: Hallisz (42').

96. perc: Özil egyedül, eldönthette volna a meccset, de Hallisz szerel. Ki is dől, Bugerra jön helyette.

101. perc: Hatalmas algériai helyzet, de a Khedirában elakadó labdát Mosztefának sikerült 10 méterről mellélőni.

105. perc: 1 perc a hosszabbítás hosszabbítása. le is fújja kerek 1 percnél a bíró a félidőt.

Hosszabítás, 2. félidő:

106. perc: Folytatódik a német roham. Most már biztosra akarnak menni.

107. perc: Lahm tépi le a nadrágot Brahimiról egy belépő után, sárga a jutalma a németnek. Brahimi szabadrúgása Neuer kezében landol.

109. perc: Kramer érkezi a sérült Schweinsti helyére.

113. perc: Brahimi balról, Mertesacker ment. Özil lódul meg a balon. Kirúgás.

117. perc: Egy német ellentámadás végén Kramer tüzelt, de M'bohli a helyén volt.

119. perc: GÓÓL! Schürrle első lövését ugyan még a gólvonalról kipofozták az algériai védők, Özil már nem hibázott üres kapura. 2-0.

121. perc: GÓÓL! Szépít Algéria és még hátra van egy perc! 2-1.

LABDARÚGÓ-VB, NYOLCADDÖNTŐ
NÉMETORSZÁG-ALGÉRIA
Porto Alegre, Estadio Beira-Rio, vezeti: Sandro Ricci (brazil).

NÉMETORSZÁG: Neuer - Mustafi, Boateng, Mertesacker, Höwedes - Lahm, Schweinsteiger, Kroos - Özil, Müller, Götze. Szövetségi kapitány: Joachim Löw.
Cserepad: Weidenfeller, Zieler, Grosskreutz, Ginter, Khedira, Schürrle, Podolski, Klose, Draxler, Durm, Kramer.

ALGÉRIA: Mbolhi - Mandi, Musztafa, Belkalem, Hallis, Gulam - Laszen, Taider, Feguli - Szlimani, Szudani.
Szövetségi kapitány: Vahid Halilhodzic.
Cserepad: Si, Zemmamus, Bugerra, Meszba, Jebda, Gilasz, Brahimi, Medzsani, Bentaleb, Cadamuro, Dzsabu, Mahrez.

Gólszerzők: Schürrle (92.), Özil (119.) illetve Djabou (121.)

Sárga lap: Halliche (42.) illetve Lahm (107.)

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)