Vissza ide: Hírek >>

Argentína a legjobb 8 között

Messi gólpasszával, Di Maria a hosszabítás utolsó perceiben lőtt góljával jutott tovább Argentína

A sérült Sergio Agüero helyett Ezequiel Lavezzi kezd az argentinok vb-nyolcaddöntőjében, Sao Paulóban, Svájc ellen

1. félidő:

1. perc: A meccs elkezdődött.

8. perc: Az alpesi Messi, Shaquiri ügyesen cselez, az argentín védők között és kiharcol egy szögletet.

18. perc: Mezőnyjáték zajlik főként, ami sok eredményt eddig nem hozott, Argentína írányít.

23. perc: Messi indul meg, a beadására aznban nem érnek oda a társak.

24. perc: Argentín szabadrúsgás, Messi beíveli, Higuain kapu fölé fejel.

27. perc: Xhaka lő kapura, Romero véd. Ez most komoly svájci helyzet volt.

29. perc: Lavezzi szúr kapura egy beívelés után felfejelt labdát, Benaglio fogja.

36. perc: Xhaka rúgja fel Lavezzit, sárgát kap a svájci.

39. perc: Megint svájci helyzet, Drmic egyedül lőhet kapura, helyette Romero kezébe emeli a labdát.

45. perc: Vége az első félidőnek.

2. félidő:

46. perc: Csere nincs egyik oldalon sem.

51. perc: Shaquiri veszélyeztet szabadrúgásból, Romero a helyén..

57. perc: Di Maria beadását Benaglio öklözi ki.

57. perc: Higuaín léc alá tartó fejesébe kapott bele Benaglio.

59. perc: Rojo lő jobbról, az alapvonatól 6 méterre, Benaglio véd.

66. perc: Fernandez jön Xhaka helyére.

74.perc: Fernandes-sárga.

76.perc: Csere: Lavezzi helyett Palacio.

77. perc: Máris helyzetbe kerül a csereember: Palacio fejel kapu mellé. Svájc teljesen beszorul, mintha nem is akarnának a második félidőben támadni...

78. perc: Messi lő 14 méterről, a lábak között elsuhanó labdát ki tudja ütni Benaglio. Az ismétlésnél megsérül a svájci kapus, de gyors ápolás után újra jól van.

82. perc: Drmic le, Seferovic be - ez a második csere Svájcnál.

84. perc: Érik a hosszabbítás.

85. perc: Rojo távoli bombája a kapu mögött kamerát tartó szerkezeten csattan.

90. perc: Messi szólózik a tizenegyes pontig, végül a bejátszást szögletre mentik a svájci védők.

93. perc: Vége a rendes játékidőnek

Hosszabítás,

A hosszabítás első félidejében érdemi támadást egyik csapat sem tudott kidolgozni. Egyetlen említésre való Di Maria lövés volt a második félidőben ami veszélyeztette a svájci kaput. Nem a szép helyzetekről, és a hajtós fociról lesz emlékezetes ez a mérkőzés.....

117. perc: GÓÓÓÓL, Messi indul meg a kezdőkörből, passzol Di Mariának, aki elgurítja a labdát a svájci hálóőr mellett. Vezet Argentína.

120. perc: Hatalmas svájci helyzet, Dzemaili kapufát fejel, azonban kapufa után kipattan a labda az alapvonalon túlra egy svájciról.

125. perc: Svájci szabdrúgás 17 méterről, Shaqiri lövi el, eltalálja a sorfalat, vége a mérkőzésnek. Argentína továbbjutott.

LABDARÚGÓ-VB, NYOLCADDÖNTŐ
ARGENTÍNA-SVÁJC
Sao Paulo, Arena Corinthians, vezeti: Jonas Eriksson (svéd).

ARGENTÍNA: Romero - Zabaleta, Garay, Fernández, Rojo - Gago, Mascherano, Di María - Higuaín, Messi, Lavezzi. Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella.
Cserepad: Orión, Andújar, Campagnaro, Biglia, Enzo, Pérez, Maxi Rodríguez, A. Fernández, Demichelis, Palacio, Álvarez, Basanta.

SVÁJC: Benaglio - Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez - Inler, Xhaka, Behrami - Mehmedi, Drmic, Shaqiri. Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld.
Cserepad: Sommer, Bürki, Ziegler, Senderos, Lang, Barnetta, Seferovic, Stocker, Demaili, Fernandes.

Sárga lap: Xhaka (36.), Fernandes(74.), Rojo (90+1)

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)