Vissza ide: Hírek >>

Belgium is a nyolc között

Gigászi csatában legyőzte Belgium az Egyesült Államokat a világbajnokság eddig talán legjobb mérkőzésén!

Belgium jutott nyolcadikként a világbajnokság negyeddöntőjébe, miután hosszabbítást követően 2-1-re legyőzte az Egyesült Államok válogatottját. Marc Wilmots csapata a rendes játékidő második felében eldönthette volna a csatát, de nem bírt a remekül védő Tim Howarddal, a ráadásban pedig kétgólos előnyre tett szert. Az amerikaiak azonban feltámadtak, szépítettek, majd hihetetlen izgalmak mellett az egyenlítéshez is közel jártak. Az végül elmaradt, Belgium játszhat így az elődöntőért Argentínával.

Kezdőcsapatok:

Már az első félidőben is lüktető volt a játék, mindkét csapat nagyot hajtott, de inkább a belgák akarata érvényesült. A szünet előtt inkább kisebb lehetőségek adódtak, illetve Beasley-nek volt egy nagyon nagy mentése. A 0-0 ellenére jól szórakozhattak a nézők.

Hát még a folytatásban! A fordulás után hatalmas elánnal támadni kezdtek a belgák és tényleg sorra dolgozták ki a helyzeteket. Mertens fejesét Howard védte, majd Origi bólintott a lécre, de a nem sokkal később lecserélt Mertens közeli kísérletében is benne volt gól.
Ha pedig nem a támadók voltak pontatlanok, akkor Howard védett elképesztő formában. A hálóőr segítségével az USA a rendes játékidő végéig megúszta a vereséget, sőt, Wondolowski révén még meccslabdája is volt.

A hosszabbításra Wilmots beküldte Lukakut és ez nyerő húzásnak bizonyult. A csatár előbb, a 92. percben de Bruyne gólját készítette elő, majd a hosszabbítás első félidejének lejárta előtt maga fejezte be az akciót (De Bruyne visszaadta neki a gólpasszt).
Az amerikaiak azonban a szintén csereként beállt Green révén még szépítettek, és volt esélyük a 2-2-höz is, akár Jones lövésénél, vagy egy szenzációs szabadrúgás-figura végén kialakult Dempsey-ziccernél. Nem jött össze végül az egyenlítés, maradt a 2-1, Belgium lett az utolsó negyeddöntős a vb-n.

Gólok :

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)