Vissza ide: Hírek >>

Bejutottak az elődöntőbe a házigazdák!

Brazília 2-1-es győzelemmel a legjobb négy között, Kolumbia volt a szenvedő fél.

A két csapat eddigi útja a világbajnokságon elég eltérő képet mutat, mind kettő gárda csoportelsőként jutott a nyolcad döntőbe, viszont míg Kolumbia sima kétgólos győzelemmel lépett tovább Uruguayon, Brazíliának igencsak meggyűlt a baja a chilei csapattal, csupán büntetőkkel tudtak bejutni a negyeddöntőbe.

Lius Felipe Scolari csapata a kezdő sípszó után óriási nyomást helyezett a kolumbiai gárdára, ennek gyorsan meg is született az eredménye, a második percben egy szögletből beívelt labdát Thiago Silva passzolta a kapuba. A brazilok sorra alakították ki a helyzeteiket, amelyekből egy alaklommal Hulknak volt óriási lehetősége a gólszerzésre, de sikerült a kapust telibe találnia, majd a kipattanót Oscar küldte kapura, de Ospina ezt is könnyedén hárította. Hulknak akadtak még kecsegtető helyzetei, de ezekből az első félidőben már több gól nem esett, az eredmény 45 perc játék után maradt 1-0 Brazília javára.

A csapatok ott folytatták a második félidőben, ahol az elsőben abban hagyták. Brazília következő góljáig a 69. percig kellett várni, egy szabadrúgásból David Luiz a kapu felső sarkába talált, védhetetlen gól. Ezzel 2-0-ra módosult az állás. A kolumbiai csapat nem illetődött meg, nem sokkal a bekapott második gól után, egy tetszetős gyors kontrát követően, egy tizenhatoson belüli szabálytalanság nyomán, tizenegyest ítélt a javukra a játékvezető. James Rodriguez végezte el, a kapust lefektetve higgadtan értékesítette a bűntetőt. Ezzel 2-1-re módosult az eredmény ami egyben a végeredmény is lett. Brazília a legjobb 4 között, Németországgal játszhat majd a döntőbe kerülésért!

Összeállítások:

Brazília: Júlio César – Maicon, T. Silva, D. Luiz, Marcelo – Paulinho (Hernanes, 86.), Fernandinho – Hulk (Ramires, 83.), Oscar, Neymar (Henrique, 88.)– Fred.

Kolumbia: Ospina – Zúniga, Zapata, Yepes, Armero – Guarín, C. Sánchez – Cuadrado (J. Quintero, 80.), J. Rodríguez, Ibarbo (A. Ramos, 46.) – T. Gutiérrez (Bacca, 70.).

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)