Hollandia a legjobb négy között

Csak tizenegyesekkel tudott továbblépni a holland válogatott

Tizenegyesek

5. pár: Umana lövését is védi Krul! Kiszenvedte Hollandia a győzelmet!

4. pár: Bolanos szemben Krullal, ő a másik oldalra lövi, a kapus arra megy, de nem éri el. 3-3. Kuyt laposan a jobb sarokba, Navas leköveti, de nem éri el. 4-3.

3. pár: González a Costa Rica-iaknál, ő belövi. Ezt az oldalt is érezte Krul, de nem érte el. 2-2. Sneijder sem sokat gondolkodott, 3-2.

2. pár: Ruíz a második, de Krul kivédi! 1-1. Robben a hollandoknál, nem finomkodik. 2-1.

1. pár: Costa Rica kezdi a lövést, Borges áll oda. Laposan ellövi a bal sarokba, Krul rajta volt pedig. 0-1. Van Persie a hollandoknál, ugyanoda lövi, mint Borges. 1-1.

Hosszabbítás - 2. félidő

120. perc: Letelik a hosszabbítás. Kapuscsere a hollandoknál, Cillessen helyett Krul jön be.

119. perc: Újabb kapufa! Sneijder megint, de kijön a fölső lécről a labda!

118. perc: Holland szölglet, Robben labdáját kivágják, de a hollandoknál marad a labda.

117. perc: Cillessen véd hatalmasat, Urena !

115. perc: Costa Ricának ennyi idő kellett, hogy felébredjen. Most mintha játszanának. Bolanos most a bal oldalon cselezget, szöglet.

113. perc: Bolanos cselezgetett a tizenhatoson belül a kapu jobb oldalán, de végül csak kirúgják a hollandok.

111. perc: Kuyt indítja Hüntelaart, a beadásra kijön Navas, ütközés után a kapus kap szabadrúgást, Hüntelaar egy sárgát.

108. perc: Robben tekeri át a szabadrúgást a másik oldalra, de nem tud egy holland se belefejelni. Úgy tűnt, tisztázni tud Costa Rica, de megint Hollandia támad. Szöglet után kirúgás.

107. perc: Acosta kaszálja el Robbent, a negyedik játékos kap róla sárgát.

106. perc: Hüntelaar áll be Martins Indi helyére. Lassan már csak támadó lesz a hollandoknál.

Hosszabbítás - 1. félidő

105+2. perc: Kuyt a jobb szélről, Navas repül ki a beadásra, kiöklözi, majd lefújja a bíró az első félidőt.

105. perc: Acosta marad lent, de aztán hirtelen meggyógyul. 2 perc a hosszabbítás.

103. perc: Kezezést miatt holland szabadrúgás a jobb oldalról, úgy 30 méterről. Robben vállalja el, de lejön a falról a labda.

99 perc: Újabb les a holland oldalon, Van Persie kiugrásába sípolnak közbe.

97. perc: Cubero jön Tejeda helyett Costa Ricánál.

94. perc: Holland szöglet után Vlaar fejeli a kapura a labdát, Navas megint. A másik oldalról is jön a szöglet, de megint nincs gól. Navas jött ki rosszul a tömegbe, lent is marad.

91. perc: Folytatódik a mérkőzés.

2. félidő

90+4. perc: Még befújnak egy lest, jön a hosszabbítás.

90+2. perc: Van Persie tekeri kapura, Navas kiüti, a kipattanó a hollandoké, Blind adja be, négy holland nem tudja begyötörni!

90+1. perc: Robben most a tizenhatos másik sarkánál, Díaz buktatja, szabadrúgás.

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás. A hosszabbítás előtt?

88. perc: Sneijder a bal oldalról tekeri be Van Persie-nek, aki hihetetlen módon, de kihagyja. Pedig csak bele kellett volna rakni a labdát.

84. perc: Újabb hatalmas holland helyzet, de megint kimarad a kavarodásban. Robben adja be jobbról, Acosta fejesét nem éri Navas, majd Van Persie lő jobbról, de Navas újra hatalmasat véd!

83. perc: Micsoda rúgás?! Sneijder teker a bal kapufára, centiken múlott. A kipattanót kirúgják végül a Costa Rica-iak.

81. perc: Robben indul meg most a bal oldalon, a tizenhatos sarkánál rántja le González, jár a sárga és a szabadrúgás.

78. perc: Robben menne szögletet rúgni, de cserélnek a Costa Rica-iak. Gamboa lába nem jött rendbe, hordágyon viszik le újra. Myrie jön helyette.

76. perc: Lens jön Depay helyére a hollandoknál.

75. perc: Sneijder tekeri be a kapu elé, Vlaar fejel, de nem tudja a kapu felé irányítani a labdát. Továbbra sincs gól.

70. perc: Gamboa ér le rosszul, Blinddel ugrottak egy labdáért. A bokája fáj, hordágyon viszik le, de nem cserélnek a Costa Rica-iak.

68. perc: Robben a szélen szaporázza meg, beadja középre majd indul ő is, leteszi neki Van Persie de Teyeda kivágja. Szöglet.

66. perc: Joel Campbellt hívja le Pinto, Urena jön helyette.

65. perc: Bolanos újabb szabadrúgása, most beadja a jobb kapufához, González érkezik rá, de fölé megy a fejes. Ez végre igazi Costa Rica-i helyzet volt.

62. perc: Bolanos célozza meg a bal felsőt szabadrúgásból, de úgy eltekerte, hogy se a sorfal, se Cillessen nem is mozdult rá.

60. perc: Campbell a tizenhatoson belül kapja, ketten védik, Depay elég erőteljesen, de nincs büntető.

58. perc: Robben még be tudja adni Kuytnek a kapu elé, de González kirúgja.

55. perc: Holland szöglet, Robben-Van Persie után Blind fejeli rá Díazra a labdát.

53. perc: Robben laposan gurítja le jobbról középre a labdát, Sneijder érkezik rá, de eldurrant a kapu felett.

52. perc: Robben tolja be két védő közé a labdát majd nagyot zuhan. Umana gazdagodik egy sárgával.

51. perc: Van Persie háttal a kapuban csúsztat fejjel a védők mögé, Robben indul be, de jól jön ki Navas.

47. perc: Bolanos a szélen egyedül, bedobás. Cillessen szedi le a beadást.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik fél sem cserélt.

1. félidő

45+1. perc: Marad Hollandiánál a labda az utolsó egy percben, de nincs több lövés, vége az első félidőnek.

45. perc: Robben a jobb szélen, Kuyttel próbálnak közelebb jutni a Costa Rica-i kapuhoz, de kirúgják a labdát. Egy percet hosszabbítanak.

42. perc: Van Persie ugrik ki, elindul a bal oldal felé, de Navas kirobban kapuból.

39. perc: Sneijder szabadrúgása tekeredik a fölső sarok felé, Navas vetődött, de nem ért volna oda, de a labda centikkel kerülte el a kaput.

37. perc: Robben megint a földön, most Díaz kaszálja el, ezért már jár a sárga.

35. perc: Bolanos szabadrúgását Borges fejeli középre, Martens Indi felszabadít. Robben megy a labdáért, Gamboa löki fel, szabad.

33. perc: Bolanos szabadrúgása úgy 30 méterről, Cillessen jól jön ki.

28. perc: Borges helyzetben a kapu előtt, de nem sikerül megcsúsztatni a labdát. Martens Indi fogta szorosan.

25. perc: Depay és Kuytnél is lest int az asszisztens, most legalább történik valami.

21. perc: Kuyt volt szemfüles a jobb szélen, beadja középre, körbejár a hollandoknál a labda, majd Van Persie, utána Sneijder lövi telibe Navast.

20. perc: Cambell húzza meg a szélen, Depay rúgja ki a Costa Rica-i akciót, bedobás.

14. perc: Kuyt a jobb oldalról, kicsit hoszú, Gamboa fejjel tisztáz.

11. perc: Gamboa indul meg a szélen, de nem bírt az egy érkező ember a négy hollanddal.

8. perc: Holland szöglet, González fejeli ki.

7. perc: Van persie helyzetben, de rosszul veszi át a labdát a hosszú oldalon.

4. perc: Bolanos kap szabadrúgást, el is végzi, Campbell marad le centikkel.

2. perc: De Vrij íveli fel a labdát, de Robbennek magas, Navas rúghatja ki.

1. perc: Costa Rica kezdi a mérkőzést, de gyorsan a hollandokhoz kerül a labda.

Negyeddöntő, Salvador, játékvezető: Ravsan Irmatov (üzbég).

Hollandia: Cillessen – Kuyt, De Vrij, Vlaar, Martins Indi (Hüntelaar 105'), Blind – Wijnaldum, Sneijder, Depay (Lens 76') – Robben, Van Persie.
Szövetségi kapitány: Louis van Gaal.

Costa Rica: K. Navas – G. González, Umana, Acosta, Gamboa (Myrie 79') – J. Díaz, Borges – Tejeda (Cubero97'), Ruiz, Bolanos – J. Campbell (Urena 66').
Szövetségi kapitány: Jorge Pinto.

Sárga lap: Díaz (37'), Umana (52'), González (81'), Acosta (107'), Hüntelaar (111').

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)