Vissza ide: Hírek >>

Földbe döngölték a brazilokat!

Megalázó 7-1-ás vereséget szenvedett a házigazda Brazília, Németországtól a világbajnokság elődöntőjében.

Nem kevesebb forgott ma kockán, mint a vilgbajnoki döntőbe történő bejutás a Brazília-Németország mérkőzésen. Mindkét csapat célja a végső győzelem volt, de ehez csak egymáson keresztűl vezetett az út, A brazilok a támadójátékuk karmesterét Neymart voltak kénytelenek nélkülözni, miután a barca támadója a Kolumbia elleni meccsen egy Zunigával történő ütközést követően csigolyasérülést szenvedett. Ez azonban csak a baj fele volt a hazaiak számára hiszen sárgalapok miatt kipontozódott erről a mérkőzésről a csapatkapitány Thiago Silva is.

LABDARÚGÓ-VB, ELŐDÖNTŐ
BRAZÍLIA-NÉMETORSZÁG 1-7 (0-5)
Belo Horizonte, Estadio Mineirao, vezeti: Marco Rodríguez (mexikói).

BRAZÍLIA: Júlio César - Maicon, Dante, David Luiz, Marcelo - Luiz Gustavo, Fernandinho (Paulinho, 46.) - Hulk (Ramires, 46.), Oscar, Bernard - Fred (Willian 70.)

.Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari.

Cserepad: Jefferson, Victor, Dani Alves, Paulinho, Maxwell, Henrique, Ramires, Hernanes, Willian, Jo.

NÉMETORSZÁG: Neuer - Lahm, Hummels (Mertesacker, 46.), Boateng, Höwedes - Schweinsteiger, Khedira (Draxler 76.)- Müller, Kroos, Özil - Klose (Schurrle, 58.).

Szövetségi kapitány: Joachim Löw.
Cserepad: Zieler, Weidenfeller, Grosskreutz, Ginter, Schürrle, Podolski, Draxler, Durm, Mertesacker, Götze, Kramer.

Gól.: Müller (11.), Klose (23.), Kroos (24., 26.), Khedira (29.) Schurrle (69.,79,.) ill.: Oscar (90.,)

A mérkőzést jobban kezdték a brazilok és jobbára a német térfélen tartották a labdát, ez azonban mitsem ért hiszen egy német szögletet követően, hatalmas védelmi hibát követett el Scolai csapata olyannyira egyedül hagyták Thomas Müllert az 5 és felesen, hogy olyat még magyar megyei osztályokban sem látunk! A Bayern támadója pedig köszönte szépen és hatodik meccsén belőtte az ötödik gólját is, ezzel hidegzuhanyban részesítve a brazil játékosokat és drukkereket egyaránt.

Ezután úgy tünt magukra találnak a brazilok és 10 perc kiegyenlített játék következett. Innen pedig olyan dolog történt amit még nem látott a futball történelem. Német gólok jöttek mégpedig sorozatban előbb Klose talált be egy szép támadás nyomán ezzel megszerezve 16. vb-gólját így ő minden idők legeredményesebbje világbajnokságokon. Aztán Kroos lövése után máris 3-0 és hogy ne térjenek magukhoz a brazilok két percre rá ismét Kroos volt eredményes 4-0. Lélegzetvételnyi szünet majd ismét német akció ezuttal Khedira a befejező 5-0 nem tévedés 5-0. Teljesen szétesett brazilok lézengtek a pályán és még fél óra sem telt el a mérkőzésből. Ebből a mélységből nem valószínű, hogy bármelyík csapat visszakapaszkodna, pláne egy német válogatott ellen. Az első játékrész hátralévő perceiben is a Nationalelf játékosai birtokolták a labdát és irányították a játékot, de ujabb gól nem született.

Nem tudjuk Scolari mit mondhatott az öltözőben de nem lehetett könnyű dolga. Mindenesetre 2 cserével próbálta megerősíteni az első játékrészben rendkívűl szellősen működő középpályát. A második félidő elején rögtön három ziccerel jelentkeztek a brazilok, de Neueren eszén egyik alkalommal sem tudtak túljárni hatalmas bravúrokkal jelentkezett a német portás. A 69.percben pedig ismét érkezett a német henger szépen kijátszott helyzet végén Schurrle volt a befejező ember 6-0. Schurrle olyannyira jó cserének bizonyult, hogy a 79.percben ismét villant egyet és egészen hihetelen 7-0-ás eredményt állított be a németek javára és még 10 perc hátra volt a mérkőzésből.

A becsületgólt azért Oscar révén megszerezte Brazília, ez azonban már csak egy nagyon enyhe fájdalomtapasznak volt elegendő. Brazília történelme legnagyob vereségét szenvedte el Brazília-Németország 1-7.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)