Vissza ide: Hírek >>

Hollandoké a bronzérem!

Hollandia 3-0-ás győzelmet aratott a házigazda ellen és ezzel megszerezte a bronzérmet!

A mérkőzés nagy kérdése volt, hogy a németek ellen széthulló brazil csapat, fel tud-e állni a padlóról, egy a germán csapathoz nagyon hasonló futballt játszó együttes ellen? Scolari teljesen átreformálta a kezdő csapatot, az elődöntőhöz képest hat helyen változtatott. Mind két együttes célja volt, hogy a világbajnokságtól egy győztes meccsel búcsúzzanak.

Hidegzuhannyal kezdődött a mérkőzés a brazilok szemszögéből, a második percben Robbent ugratták ki egy remek passzal, akit Silva már csak szabálytalanság útján tudott megállítani a tizenhatoson belül és az orange-k tizenegyeshez jutottak. Van Persie magabiztosan értékesítette, míg a brazil csapatkapitány megúszta az esetet egy sárga lappal. Ezt követően próbáltak a házigazdák nyugodtan támadásokat felépíteni és nem hirtelen újra kinyílni, mint az előző meccsen, de ezt a taktikát nem sokáig tudták tartani. Egy újabb szépen kivitelezett támadást vezetett az európai csapat, melynek végén szerencsésen Blind elé pattant a labda, akinek volt ideje átvenni és a brazil kapuba bombázni. Ezzel megduplázták előnyüket és csupán csak a 17. percben jártunk. Oscar percei következtek ez után, két szép kapura lövést is feljegyezhettünk tőle, de ezeket Cilessen könnyedén védte. A Selecao-nak négy szabadrúgást is megítéltek, de belőlük gól nem született. A félidő végéig az eredmény már nem változott.

A második félidő első tíz percében hatalmas iramban játszottak a csapatok, de a kapuk ez idő alatt nem forogtak veszélyben. Az 59. percben Ramires lőtt centikkel a holland kapu mellé. Majd négy perccel később David Luiz végezhetett el egy szabadrúgást, amely a kapus kezeiben állt meg. Ezt követően Oscar került nagy helyzetbe, akit a tizenhatoson belül buktattak, ám a bíró nem ítélt tizenegyest. A mérkőzés folytatásában meddő brazil fölény volt jellemző, annyira meddő, hogy a hosszabbítás második percében a hollandok belőtték harmadik góljukat és ezzel beállították a mérkőzés végeredményét. Nem sikerült szépre a hazai csapatnak a búcsú meccs sem. Brazília - Hollandia 0-3

Összeállítás:

Brazília: Júlio César – Maicon, David Luiz, Thiago Silva, Maxwell – Paulinho (Hernanes, 57.), Luiz Gustavo (Fernandinho, a szünetben) – Ramires (Hulk, 73.), Oscar, Willian – Jo. Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari

Hollandia: Cillessen (Vorm, 93.) – Kuyt, De Vrij, Vlaar, Martins Indi, D. Blind (Janmaat, 70.) – Wijnaldum, De Guzmán, Clasie (Veltman, 90.) – Robben, Van Persie

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)