Nemzetközi porond magyar szemmel

Bajnokok Ligája, Európa Liga 2. forduló 1. mérkőzés (magyar érdekeltség)

Bajnokok Ligája:
Cliftonville (észak-ír) – Debreceni VSC 0-0
Egyenlő erők csatája! Bár a Loki kezdte jobban a találkozót, mégis a Cliftonville állt közelebb a gólhoz. Ezután ismét átvette a magyar bajnok a kezdeményezést és Bódi, majd Sidibe helyzete is kimaradt.
Szünet után nyomasztó volt a debreceniek fölénye, Sidibe lövésétől rezgett a felsőléc, majd Seydi helyzetei is kihasználatlanul maradtak. A mérkőzés végén ismét hazai helyzetet kellett Novakovicnak hárítania. Maradt a 0-0, a Debrecen várhatja kedvezőbb helyzetből a visszavágót, de nem lesz egyszerű dolga.

Bajnokok Ligája 3. forduló lehetséges párosítása július 29/30. augusztus 5/6. (magyar érdekeltség):
Cliftonville (északír)/DVSC (magyar)–BATE Boriszov (fehérorosz)/Skënderbeu (albán)

Európa Liga:

Liteksz Lovecs (bolgár) – Diósgyőri VTK 0-2 (0-0) (83. perc: Németh 0-1; 90. perc: Grumic 0-2)
Bravúros győzelem! A mérkőzést a bolgárok nagy elánnal kezdték, a DVTK-t szinte a saját kapujához szorították. Az első félidő hajrájára a DVTK első helyzetéből vezetést szerezhetett volna, de Egerszegi helyzetét mentette egy védő.
A második félidőben elmaradtak a nagy helyzetek, leült a mérkőzés. A nézők már szinte borítékolták a 0-0-s végeredményt, de egy remek cserének köszönhetően Bognár remekül hozta helyzetbe Németh Milánt, aki közelről betalált, sőt a végén Németh passzát Grumic higgadtan értékesítette. Ezzel a Diósgyőr várhatja kedvezőbb helyzetből a jövő csütörtöki, nyíregyházi Városi Stadionban esedékes visszavágót!

Győri ETO – IFK Göteborg 0-3 (0-1) (8. perc: Vibe 0-1; 56. perc: Johansson 0-2; 83. perc: Mahlangu 0-3)
Kínos vereség hazai pályán! Ezt a mérkőzést a nagy múltú vendég csapat kezdte jobban, Vibe első nagy helyzetét Kamenar kapus még védte, de a kipattanót a svéd csatár a kapufa segítségével értékesítette. Ezt követően az ETO próbálkozott, ziccerekig is jutottak, de Dudás, majd Kronaveter is hibázott.
Fordulást követően növelte előnyét a Göteborg, majd nem sokkal Rudolf hibázott ordító helyzetben. A hajrában még Mahlangu is betalált, így a Győr nagyon nehéz helyzetbe került a visszavágóra való tekintettel.

Rijeka (horvát) – Ferencvárosi TC 1-0 (0-0) (85. perc: Kristanovic 1-0)
Romokba dőlt Fradi taktika! A mérkőzés óriási hazai fölényről szólt mindvégig. 16-0-s kapura lövési arány, 12-1 szöglet, és 0-10 védési mutató azt bizonyítja, hogy a hazai csapat a mérkőzést végig uralta. A Fradinak nagy szüksége volt Dibusz Dénes óriási védéseire. A védekező, és kontrákban bízó taktika viszont a mérkőzés vége előtt 5 perccel csődöt mondott, a 16-oson belül elkövetett Havojic szabálytalanságnak köszönhetően. A megítélt büntetőt Kristanovic higgadtan értékesítette. A visszavágóra Thomas Dollnak támadóbb felfogásban kell csapatát pályára küldenie.

Európa Liga 3.forduló lehetséges párosításai július 31.; augusztus 7. (magyar érdekeltség):
PFK Liteksz Lovecs (bolgár)/DIÓSGYŐRI VTK–JK Sillamäe Kalev (észt)/FK Krasznodar (orosz)
HNK Rijeka (horvát)/FERENCVÁROSI TC–Víkingur (feröeri)/Tromsö (norvég)
GYŐRI ETO/IFK Göteborg (svéd)–Rio Ave (portugál)

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)