DVSC-TEVA - Cliftonville Bajnokok Ligája

DVSC-TEVA - Cliftonville (észak-ír) 2:0 (0:0)
DVSC-TEVA: Novakovic - Jovanovic, Máté P. Mészáros, Korhut - Mihelic, Varga J. Szakály P. (Vadnai, 72.) Bódi (Zsidai, 80.) - Volas, Sidibe (Tisza, 83.)
Cliftonville: Devlin - Cosgrove (Smyth, 56.) McGovern, Scannell, Flynn, Seydak - Curran Johnston, Catney (Caldwell, 82.) Donnelly - Garrett
Gólszerzők: Mihelic (1-0) 55. perc; Sidibe (2-0) 79. perc.
Kiállítva: McGovern 54. percben, utolsó emberként elkövetett szabálytalanság
Sárgalapok: 1-2. Szögletek: 8-1

A mérkőzésről röviden: A Debrecen kezdte jobban a találkozót, kis szerencsével a 10. percig már akár 2-3 góllal is vezethetett volna. A kezdeti lendület után viszont leült a mérkőzés, egészen a 32. percig, amikor is Mihelic szabadrúgása alig kerülte el a kaput. A félidő vége előtt Varga, majd Sidibe is helyzetet hibázott, így három félidő után is 0-0-ra állt a párharc.
A második félidő elején emberelőnybe került a hazai csapat, miután McGovern utolsó emberként felvágta a gólra törő Volast. A megítélt szabadrúgást Mihelic tekerte a kapuba (1-0). Ezt követően a Loki sorra alakította ki helyzeteit. Ezek körül Sidibe értékesített egyet a 79. percben (2-0). A végén még Sidibe és Volas is ziccert hibázott, így maradt a 2-0.
Továbbjutott a DVSC-TEVA 2-0-s összesítéssel.

A Debrecen ellenfele a következő körben a BATE Boriszov lesz. A fehéorosz klub az albán Skanderbeu Korce csapatát búcsúztatta (hazai pályán 0-0,  idegenben 1-1) idegenben lőtt több góllal.
A harmadik forduló első mérkőzését Debrecenben rendezik július 29 / 30 a visszavágóra egy hét múlva kerül sor augusztus 5 / 6.  Az UEFA a mérkőzések pontos időpontját később hozza nyilvánosságra.

A két klub a 2012/2013-as Bajnokok Ligájában kiírásban már találkozott egymással. Fehéroroszországban elért 1-1-et követően, hazai pályán 0-2-es vereséggel a Debrecen búcsúzott akkor kupából.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)