Vissza ide: Hírek >>

Magyarok Európában

Európa Liga 2. forduló 2. mérkőzés

IFK Göteborg (svéd) - Győri ETO 0:1  (0:0) (69. perc: 0-1 Andric)
Lendületesen kezdtek a hazaiak, alig pár perccel a sipszót követően már a kapufát is eltalálták. Az első győri helyzetet Rudolf hagyta ki.  Kezdeti lendület után leült a mérkőzés, a félidő vége előtt viszont újra ordító helyzetben hibáztak a hazaiak. A második félidőben ellaposodott a mérkőzés, a 66. percben Rudolfot azonnal piroslappal kiállította a játékvezető egy buta szabálytalanságnak köszönhetően. A kiállítás viszont a hazaiakat zavarta meg, Andric egy jól eltalált lövése utat talált a hálóba. Ezt követően szinte helyzetek nélkül, mindkét csapat a saját sorsába beletörődve végigcsordogált a mérkőzés.
Továbbjutott: Az IFK Göteborg 3:1-el

Ferencvárosi TC - Rijeka (horvát) 1:2 (0:2) (20. perc: 0-1 Krstanovic; 37. perc: 0-2 Samardzic; 66. perc: 1-2 Ugrai)
A horvát csapat kezdte jobban a találkozót, a 20. percben egy Krstanovic 11-es góllal már a vezetést is megszerezték. Bő negyed óra múlva sikerült megduplázni előnyüket egy Samardzic fejes góllal. A második játékrész elején az első gólt szerző Kristanovicot kiállította a játékvezető. Sikerült is a szépítés, Ugrai 11-esét nem tudta hárítani a horvát hálóőr. A hajrában sikerülhetett volna az egyenlítés is több helyzetből, de ezek kihasználatlanul maradtak, így kettős győzelemmel lépett túl a Rijeka a Ferencvároson.
Továbbjutott: A Rijeka 3:1-el

DVTK - Liteksz Lovecs (bolgár) 1:2 (1:0) (38.perc: 1-0 Gosztonyi; 80. perc: 1-1 Asprilla; 85. perc: 1-2 Jordan)
A bolgárok kezdték aktívabban a Nyíregyházán rendezett mérkőzést, mégis Bacsa hagyta ki az első nagy helyzetet. A Liteksz veszélyesen játszott, benne volt a játékukban a gól, de a 38. percben Okuka ellen elkövetett szabálytalanságot a sváci bíró befújta 11-esnek. A megítélt büntetőt Gosztonyi értékesítette. Fordulást követően a Liteksz újabb erőket próbált mozgósítani az egyenlítés érdekében, de ez góllá csak a 80. percben érett. Ezt követően meleg pillanatok következtek, és egy buta szabálytalanságnak köszönhetően Jordan góljával már a bolgárok vezettek. A vendégek megpróbáltak mindent de magyar szemszögből hála újabb gólt már nem szereztek, így az Európa Ligában csak a Diósgyőr "élte" túl a júliust.
Továbbjutott: A Diósgyőri VTK 3:2-vel

Európa Liga 3. forduló:
1. mérkőzés: (július 31.) Diósgyőri VTK - FK Krasznodar (orosz)
2. mérkőzés: (augusztus 7.) FK Krasznodar (orosz) - Diósgyőri VTK

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)