NB II - NB I bajnokainak keleti nyitánya

Teljes eredménylista

2014.07.27. (vasárnap):
Kecskeméti TE - Ferencvárosi TC  1-3 (0-1)
Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Iványi
Gólszerzők: 25. perc: 0-1 Böde;  62.perc: 1-1 Kitl;  77.perc: 1-2 Böde;  85. perc: 1-3 Böde.
Kiállítva: 92. perc: Pavlovic (Ferencvárosi TC)
Az első félidőben a mezőnyfölényben játszó Ferencváros megérdemelten jutott vezetéshez. A második félidő elején feltámadt a Kecskemét, s a 63. percben ki is egyenlített. Egy ellentámadásból a vendégek újra vezetést szereztek, majd Böde harmadik találatával a végeredményt is beállították.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia 2-1 (0-0)
Miskolc, 5000 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerzők: 50.perc: 1-0 Husic;  72.perc: 2-0 Bacsa;  92.perc: 2-1 Lencse L.
A jó iramú meccs első félidejében nem esett gól. Szünet után hazai rohamokat követően diósgyőri vezetés született. A hajrá elején megduplázta előnyét a miskolci gárda, s ezzel el is dőlt a három pont sorsa. Az utolsó pillanatban már csak a szépítés jött össze a vendégeknek.

MVM-Paks - Győri ETO  2-0 (2-0)
Paks, 2000 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 19. perc: 1-0 Kecskés;  24. perc: 2-0 Heffler.
Az első félidőben a paksiak jóval szervezettebben és határozottabban játszottak riválisuknál, s megérdemelten tettek szert kétgólos vezetésre. A győriek a második játékrészben sem tudtak felpörögni, így a hazaiaknak sikerült megőrizniük előnyüket, s három ponttal kezdték a bajnokságot.

2014.07.26. (szombat):
Budapest Honvéd - Dunaújváros PASE 3-0 (0-0)
Budapest, Bozsik Stadion, 1200 néző. Vezette: Farkas Á.
Gólszerzők: 75. perc: 1-0 Holender; 87. perc: 2-0 Youla S.; 93. perc: 3-0 K. Traore.
Kiállítva: 26. perc: Villám B. (Dunaújváros)
Az újonc Dunaújváros már az első félidőben nehéz helyzetbe került, ugyanis Villámot talpalásért azonnal kiállította a játékvezető. Innentől kezdve a Honvéd átvette az irányítást, ám az első gólra a 75. percig várni kellett. A hazaiak előnyét Youla szép találatával növelte, majd a csereként beálló Traoré első megmozdulásából is a hálóba talált.

Videoton FC - Lombard Pápa 3-0 (1-0)
Székesfehérvár, 2300 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 28. perc: 1-0 Juhász; 62. perc: 2-0 Juhász; 67. perc: 3-0 Nikolics (11-esből)
Kiállítva: 45. perc: Kovács I. (Videoton)
A Videoton a mérkőzés elejétől támadóan lépett fel, a Pápa kizárólag a védekezésre koncentrát. A hazaiak két kapufa után a vezető találatot is megszerezték, majd a szünet előtt Kovács I. kiállítása miatt megfogyatkoztak. Fordulást követően az emberhátrányban lévő Videoton további két találattal tette biztossá a győzelmet.

Pécsi MFC - MTK Budapest 0-4 (0-0)
Pécs, 1000 néző. Vezette: Németh A.
Gólszerzők: 60. perc: 0-1 Horváth Zs.; 76. perc: 0-2 Kanta; 89. perc: 0-3 Frank; 94. perc: 0-4 Kanta.
Az első félidő egyetlen helyzetét a hazaiak alakították ki, ám gólt nem szereztek. Szünet után az első MTK gólt még érvénytelenítette a játékvezető, ám később négy szabályos találattal vigasztalódtak a vendégek. A kék-fehérek utoljára 2006-ban tudtak győzni a Mecsek „fővárosában”.

Haladás - Újpest 0-1 (0-0)
Szombathely, 3000 néző. Vezette: Solymosi
Gólszerzők: 83. perc: 0-1 Suljic.
Az első félidő helyzet nélkül telt el, a Haladás egyáltalán nem próbálkozott, az Újpest egy-egy kapura lövéssel kísérletezett, de azok sem voltak veszélyesek. Szünet után sem változott a mérkőzés képe. A hajrában viszont Suljic szép egyéni megmozdulása révén vezetéshez jutott az Újpest, s be is gyűjtötte a három pontot.

2014.07.25. (péntek):
Nyíregyháza Spartacus FC - DVSC-TEVA 1-1 (0-1)
Nyíregyháza, 5000 néző. Vezette: Kassai V.
Gólszerzők: 39. perc: 0-1 Seydi; 73. perc: 1-1 Pekár (11-esből)

Nagyon gyorsan helyzetbe került a Debrecen, Seydi révén sikerült a vezetést is megszerezni a félidő végén. Szünet után feljavult a Nyíregyháza, ekkor már bátrabban futbalozott, aminek meg is lett az eredménye. Büntetőből sikerült az egyenlítés, Pekár által. S bár továbbra is lüktető volt a játék újabb gól már nem esett, így igazságos döntetlen született a keleti nyitányon.

A mérkőzés összefoglalója:

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)