Győri ETO - Ferencváros 0:1 (0:1)
Győr, 7400 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Gólszerző: 45. perc: 0-1 Busai.
Kiállítva: 85. perc: Varga R. (Győri ETO)
A Ferencváros kezdte aktívabban a mérkőzést, a folytatásban aztán kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség. A kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. A fordulást követően nyomott a Győr, és ugyan a kapufáig is eljutottak, gólt nem lőttek.

Haladás - Pécsi MFC 1:1 (0:0)
Szombathely, 2500 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők. 64. perc: 1-0 Halmosi; 77. perc: Heffler.
Iszonyú unalmas első félidő után egy sokkal jobb második játékrészt láthattunk, az utolsó 10 perc pedig európai szinten is elfogadható játékot hozott. A mérkőzés nagyobb részében a Haladás játszott jobban és több helyzetet alakított ki, de a hajrában a Pécs annyira nyomott és annyi száz százalékos ziccert hagyott ki, – illetve több alkalommal Rózsa védett szenzációsan – hogy a lefújásnál a Szombathely kell, hogy jobban örüljön az egy pontnak.

Diósgyőri VTK - Kecskeméti TE 2:1 (1:0)
Miskolc, 5500 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerzők: 16. perc: 1-0 Grumic; 57. perc :1-1 Vukasovic; 93. perc: 2-1 Takács T.
A Diósgyőr nagyot dolgozott a győzelemért a hősiesen védekező és olykor veszélyesen kontrázó Kecskemét ellen, az utolsó pillanatban pedig Takács Tamás első bajnoki találatával megérdemelten szerezték meg a győzelmet. A KTE nagyot harcolt, de ma a futball győzött, a támadóbb csapat szerzett három pontot.

2014.08.16. (szombat):
Nyíregyháza - Videoton 0:2 (0:1)
Nyíregyháza, 3000 néző. Vezette: Solymosi
Gólszerzők: 8. perc: 0-1 Kovács I.; 77. perc: 0-2 Nikolics
Gyorsan hátrányba került a Nyíregyháza, Kovács I. tetszetős lövése révén már a 8. percben megszerezték a vezetést a fehérváriak. A szünet után büntetőből növelhették volna előnyüket a vendégek, de Nikolics a kapu fölé bombázta lövését. A mérkőzés a 77. percben dőlt el, amikor Nikolics meglőtte 100. gólját.

Dunaújváros - Lombard Pápa 1:1 (1:1)
Székesfehérvár, 500 néző. Vezette: Fábián.
Gólszerzők: 34. perc: 1-0 Orosz; 37. perc: 1-1 Nagy T.
Az első félidő kiegyenlített játéka után a második játékrészben a Dunaújváros futballozott fölényben. A pályaválasztó csapat tett többet a győzelemért, de nem járt sikerrel, ugyanakkor annak legalább örülhetett, hogy gólt és pontot szerzett a bajnoki idény során először.

MTK - Budapest Honvéd  2:0 (1:0)
Felcsút, 500 néző. Vezette: Kassai.
Gólszerzők: 35. perc :1-0 Kanta; 53. perc: 2-0 Kanta (11-esből)
Az első félidő nagy részében kiegyenlített játék folyt a pályán. Az MTK birtokolta többet a labdát, néhány helyzetig is eljutott, ám a Honvéd kontráiban is volt veszély. A játékrész hajrájára fordulva Kanta szép gólt szerzett. A fordulást követően hiába kezdeményezett többet a Honvéd, újabb gólt kaptak.

Újpest - DVSC-TEVA 1:0 (0:0)
Budapest, Szusza Ferenc stadion 3000 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerző: 91. perc: 1-0 Simon K.
Kiállítva: 47. perc: Jovanovic (DVSC-TEVA)
Lendületesen vetette bele magát a játékba az Újpest, aktívabban próbálkozott támadásvezetéssel. Érzékelhetően többet volt a labda a fővárosiaknál, de ritkán alakult ki gólhelyzet. Élén iram jellemezte mindkét félidőt, melynek végét már nem bírta ki a 10 emberrel játszó DVSC.

2014.08.15. (péntek):
Puskás Akadémia - MVM Paks 1:1 (1:0)
Felcsút, 1000 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 8. perc: 1-0 Tóth B.;  79. perc: 1-1 Könyves.
Kiállítva: 68. perc: Eppel (MVM Paks)

Egy-egyes döntetlennel zárult a forduló nyitómérkőzés. A helyszínen helyet foglalók, valamint a tv képernyőin nyomon követők egy gyenge színvonalú mérkőzést láthattak. Ezzel az eredménnyel a hazai csapat továbbra is nyeretlen, a vendégek pedig elvesztették első pontjaikat a bajnokságban.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)