Teljes eredménylista!

2014.08.24.(vasárnap):
Ferencváros -Nyíregyháza 3:1 (2:0)
Budapest, Groupama Aréna, 12.000 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 13. perc: 1-0 Busai; 28. perc: 2-0 Gera; 67. perc: 3-0 Mateos (11-esből); 78.perc: 3-1 Bajzát.
A várakozásoknak megfelelően a Ferencváros kezdett aktívabban, s ez már a 13. percben meghozta az eredményt. Gera egy szép góllal toldotta meg az előnyt. A fordulást követően is a hazaiak irányítottak. A vendégek erejéből a hajrába csak a szépítésre futotta.

Pécsi MFC - Diósgyőri VTK 1:2 (0:2)
Pécs, 3000 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gólszerzők: 14. perc: 0-1 Gosztonyi; 21. perc: 0-2 Gosztonyi; 94. perc: 1-2 Wittrédi.
A Diósgyőr gólra törő játékkal rukkolt elő, melynek eredményeként Gosztonyi András duplájával már a félidő derekára megnyugtató előnyt szerzett. A folytatásban a hazai csapat egyértelműen átvette a játék irányítását, mindent egy lapra feltéve rohamozott, számos gólszerzési lehetőség akadt, de csak a mérkőzés végén tudott szépíteni.

DVSC-TEVA - Haladás  1:0 (0:0)
Debrecen, 4000 néző. Vezette: Fábián.
Gólszerző: 50. perc: 1-0 Kulcsár.
A nézőszám és maga a játék is igen haloványnak mondható volt a mai napon, ám még ez is elég volt a debrecenieknek a győzelemhez. Egy okos Kulcsár Tamás találattal nyerte a mai találkozót a DVSC-TEVA. Többet talán nem is érdemes mondani erről a meccsről, mert nincs is mit. Az eredmény hűen tükrözi a látottakat.

2014.08.23. (szombat):
MVM Paks - Újpest  0:0

Paks, 2500 néző. Vezette: Németh Á.
Az első percektől az Újpest birtokolta többet a labdát, kezdeti meddő fölénye a félidő derekától helyzetekben is megmutatkozott. A jól védekező Paks, csak elvétve lépte át a felezővonalat. A fordulást követően némileg kiegyenlítettebbé vált a játék, de továbbra is a lila-fehérek voltak veszélyesebbek. De gólt nem sikerült szerezniük, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Videoton - MTK 5:0 (3:0)
Székesfehérvár, 2966 néző. Vezette: Farkas Á.
Gólszerzők: 2. perc: 1-0 Kovács I.; 12. perc: 2-0 Gyurcsó; 27. perc: 3-0 Kovács I; 54. perc: 4-0 Nikolics; 91. perc: 5-0 Feczesin.
A Videoton az első támadásból gólt szerzett. Később sem lassítottak a hazaiak, a tizenkettedik percben ismét betaláltak, majd az első félóra vége felé már három góllal vezettek. A folytatás kiegyenlítettebb játékot hozott, egy-egy MTK lehetőség és egy kapufa is befért a Vidi helyzetek közé. A találkozó végén Feczesin szépségdíjas góllal tette kiütéses győzelemmé a hazai sikert.

Kecskeméti TE - Dunaújváros  0:0
Kecskemét, 1411 néző. Vezette: Pintér.
Az első negyvenöt percben kevés említésre érdemes esemény történt a bajnokság utolsó két helyén lévő csapat találkozóján. A szünetben átszervezte csapatát Bekő Balázs és a hazaiak három csatárral támadtak. A Kecskemét ezután többet támadott, de csatárai Bebetoval az élen minden helyzetet kihagytak.

Lombard Pápa - Győri ETO  0:0
Pápa, 1000 néző. Vezette: Erdős.
A találkozó elején a Győr támadott többet, de igazi ziccerig nem jutottak el. A félidő közepén óriási eső zúdult a pályára, és ez mindkét csapat dolgát alaposan megnehezítette. A fordulás után a vendégek rohamoztak, míg a hazaiak kontrákra rendezkedtek be. A csúszós talaj rendre kifogott a játékosokon, ráadásul sokszor a védők helyzetét is megkönnyítette, így nem született gól.

2014.08.22. (péntek):
Budapest Honvéd - Puskás Akadémia 1:0 (0:0)

Budapest, Bozsik stadion 1300 néző. Vezette: Bognár
Gólszerző: 85. perc: 1-0 Alcibiade.
Az első negyvenöt percben a hazaiak jártak közelebb a gólszerzéshez, a piros-feketék két alkalommal is a kapufát találták el. A fordulást követően kevesebb helyzet alakult ki, noha mindkét csapat a győzelemre játszott. Végül Alcibiade hajrában szerzett góljával a Honvéd otthon tartotta a három pontot.

A 3. fordulóból elhalasztott Ferencváros - Dunaújváros mérkőzést, 2014.08.27-én (szerdán) 18:30 órai kezdettel pótolják!

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)