2014.08.31. (vasárnap):
MTK - Ferencváros 2:1 (1:1)

Budapest, Bozsik stadion, 2000 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerzők: 25.perc: 1-0 Poór; 29.perc: 1-1 Lauth; 80.perc: 2-1 Horváth Zs.
A mérkőzés elején ugyan a Ferencváros birtokolta valamivel többet a labdát, helyzeteket azonban inkább az MTK alakított ki. Sokadik gólszerzési lehetőségét aztán kihasználták a kék-fehérek, de az örömük nem tartott sokáig. A fordulás után jobban futballozott a Ferencváros, de hiába szorította be ellenfelét, egy kontrából gólt kapott.

Győri ETO - Dunaújváros 4:3 (1:1)
Győr, 3000 néző. Vezette: Farkas.
Gólszerzők: 17.perc: 0-1 Peric;  28.perc: 1-1 Rudolf (11-esből);  53.perc: 2-1 Pátkai;  59.perc: 3-1 Pátkai; 64.perc: 3-2 Böőr (11-esből); 67.perc: 4-2 Pátkai; 84.perc: 4-3 Böőr (11-esből).
Kiállítva: 27.perc: Muscat (Dunaújváros)

A vendégek szereztek vezetést, de a Győr hamar kiegyenlített. A második félidőben nagy gólpárbajt vívtak a felek, melyet a hazai gárda nyert meg, kihasználva emberelőnyét.

DVTK - DVSC-TEVA  1:1 (0:1)
Miskolc, 5500 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 31.perc: 0-1 Seydi; 84.perc: 1-1 Griffiths.
Kiállítva: 77.perc: Zsidai (DVSC-TEVA)
Az első félidőben javarészt a Debrecen akarata érvényesült, a játékrész hajrájához közeledve pedig a vezetést is megszerezte a vendég együttes. A második félidőben a hajdúságiak sokáig tartották egygólos előnyüket,valamivel kevesebb, mint negyedórával a lefújás előtt azonban megfogyatkoztak, emberhátrányos helyzetüket pedig a Diósgyőr hamar kihasználta.

2014.08.30. (szombat):
Újpest - Honvéd  0:0
Budapest, Szusza Ferenc stadion, 3500 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Az első félidőben a lila-fehérek birtokolták többet a labdát, de ez helyzetek számában nem mutatkozott meg. A fordulást követően egyértelmű fölénybe kerültek a lila-fehérek, és már a helyzeteik is megvoltak, de Simon révén csak kapufáig jutottak. A hajrában teljesen beszorult a Honvéd, de a 92. percben Mboma parádés sarkazásánál Kemenes bravúrja megmentette a kispestieket.

Nyíregyháza - Lombard Pápa 3:0 (2:0)
Nyíregyháza, 2100 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 8.perc: 1-0 Abdouraman; 12.perc: 2-0 Bajzát; 93. perc: 3-0 Pekár.
Remekül kezdte a találkozót a hazai pályán eddig haloványan szereplő Nyíregyháza, és az első negyedórában két gólt szerzett. A szünetig mindkét csapatnak voltak lehetőségei, nagyobb helyzeteket a Nyíregyháza alakított ki. A második félidőben tovább próbálkozott a Pápa a góllövéssel, ám ez a hazaiaknak sikerült.

Pécsi MFC - Kecskeméti TE 1:2 (0:1)
Pécs, 1500 néző. Vezette: Fábián.
Gólszerzők: 14.perc: 0-1 Bebeto; 48. perc: 0-2 Balázs Zs.; 86.perc: Pölöskey.
Az első félidőben alig forogtak veszélyben a kapuk, ennek ellenére a vendégek egy szép támadás végén vezetést szereztek. A folytatásban a Kecskemét szinte azonnal megduplázta az előnyét, de nem lett színvonalasabb a meccs, a kapusoknak szinte nem akadt dolguk. A hajrában már csak szépíteni tudott a Pécs.

Videoton - Puskás Akadémia 3:0 (1:0)
Székesfehérvár, 3100 néző. Vezette: Kassai.
Gólszerzők: 26.perc: 1-0 Gyurcsó; 69. perc: 2-0 Nikolics; 76.perc: 3-0 Nikolics.
Kiállítva: 28.perc: Kelic (PAFC)
A Vidi nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, Nikolics révén azonban büntetőt hibázott. Egy szép támadás végén vezetést szereztek a hazaiak. A vendégek megfogyatkoztak, így a fordulás után már nem tudták megállítani a Videotont. A fehérvári együttes győzelmével továbbra is 100%-osan vezeti a bajnokságot.

2014.08.29. (péntek):
Haladás - MVM Paks 1:3 (1:1)
Szombathely, 4000 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: 30. perc: 0-1 Fiola; 42. perc: 1-1 Gaál;  51.perc: 1-2 Könyves;  77.perc: 1-3 Könyves.
Az első félidőben a paksiak futballoztak veszélyesebben, és Fiola révén a vezetést is megszerezték. Egyenlített a hazai gárda, de fordulást követően újra a vendégek kerültek előnybe, egy kapus hiba miatt. Negyedórával a vége előtt a hazai védelem asszisztálása mellett Könyves meglőtte idénybeli ötödik gólját.

A 3. fordulóból pótolt mérkőzés:
2014.08.27. (szerda):
Ferencváros - Dunaújváros 2:0 (2:0)
Budapest, Groupama Aréna, 7800 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 30.perc: 1-0 Ugrai; 44. perc: 2-0 Böde.
A három pont sorsát a Ferencváros már az első félidőben eldöntötte. A mások félidőben már a kapuk nem is forogtak veszélyben. Mindenesetre a hazaiak győzelme nem forgott veszélyben. Az újvárosiaknak főhet a feje, hiszen 6 forduló után 2 ponttal rendelkeznek, és az átigazolási időszak zárása is sürgetheti már őket.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)