Tejes eredménylista!

2014.10.03. (péntek):
Puskás Akadémia - Győri ETO 2:1 (1:1)
Felcsút, 1520 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: 19.perc: 0-1 Rudolf (11-esből); 42.perc: 1-1 Lencse; 70.perc: 2-1 Tischler.
Mozgalmasan indult a találkozó, sorra követték egymást a helyzetek mindkét kapu előtt. A vezetést a Győr szerezte meg. Majd Rudolf kihagyott egy 11-est. Ezt követően jött a hazai egyenlítés. A fordulást követően egy jól eltalált Tischler-lövéssel a hazaiak megszerezték a győzelmet. A mérkőzést követően az ETO edzője, Horváth Ferenc felajánlotta lemondását.

2014.10.04. (szombat):
Diósgyőri VTK - Ferencváros 2:1 (1:1)
Miskolc, 10.000 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 6.perc: 1-0 Grumics; 9.perc: 1-1 Gera; 60.perc: 2-1 Takács.
Kiállítva: 92.perc: Rados (Diósgyőri VTK-kispadról); 92. perc: Bosnjak (Ferencváros-kispadról).
Gyors gólváltással indult a rangadó, amely eleinte jó iramú, izgalmas játékot hozott. A folytatásra a Diósgyőr jött ki elszántabban, és erőfeszítéseit siker koronázta. Az FTC 33 év után kapott ki bajnokin a Diósgyőr vendégeként.

DVSC-TEVA - Budapest Honvéd 4:0 (2:0)
Debrecen, 2500 néző. Vezette: Németh Á.
Gólszerzők: 15.perc: 1-0 Tisza; 38.perc: 2-0 Sidibe; 46.perc: 3-0 Vadnai; 61.perc: 4-0 Varga J.
Az első percektől kezdve egyértelmű volt, hogy ezen a találkozón a hazaiak akarják jobban a győzelmet, és – a kispesti védelem hathatós közreműködése mellett – hamar vezetést szerzett, majd a szünet előtt megduplázta előnyét. A kettős csere sem segített a Honvédon, így a Debrecen megérdemelten nyert.

MVM Paks - Kecskeméti TE 2:3 (1:1)
Paks, 1500 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gólszerzők: 4.perc :0-1 Bebeto; 8.perc: 1-1 Kovács G; 61.perc: 1-2 Botka; 72.perc: 1-3 Balázs Zs.; 90.perc: 2-3 Haraszti.
Gyors gólváltással indult a találkozó, utána a hazaiak támadtak többet. A fordulás után kezdeményezőbbé vált a Kecskemét, ennek pedig Botka góljával meg is lett az eredménye, ráadásul egy kapu előtti kavarodást kihasználva Balázs is a kapuba talált a vendégek részéről. Ezt az előnyt meg is tartotta a lila-fehér alakulat.

Pécsi MFC - Videoton 0:2 (0:2)
Pécs, 2000 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 37.perc: 0-1 Nikolics; 45.perc: 0-2 Causic.
Az első félidőben a Vidi akarata érvényesült, és a nagyszerű formában játszó Nikolics hatalmas góljával megszerezte a vezetést. Néhány perc múlva az előny, már megnyugtatóvá vált Causic jóvoltából. A fordulás után a hazaiak mentek előre, mindent megtettek a szépítésért, de nem tudták áttörni a Videoton védelmét.

Újpest - Dunaújváros 3:0 (1:0)
Budapest, Szusza Ferenc stadion, 2700 néző. Vezette: Pintér.
Gólszerzők: 37.perc: 1-0 Vasiljevic (11-esből); 87.perc: 2-0 Simon K.; 90.perc: 3-0 Stanisavjevic.
Az Újpest az első perctől kezdve irányította a mérkőzést, és Vasiljevic 11-esével megszerezte a vezetést. A szünet után tovább nőtt a hazaiak fölénye, de gólt sokáig nem tudott szerezni. Végül egy kontra végén Simon góljával eldöntötte a három pont sorsát, sőt, a mérkőzés utolsó támadásából Stanisavljevic is betalált.

2014.10.05.(vasárnap):
MTK - Nyíregyháza 2:0 (1:0)
Budapest, Bozsik stadion, 500 néző. Vezette: Farkas Á.
Gólszerzők: 27.perc: 1-0 Torghelle; 75.perc: 2-0 Hídvégi.
Az első perctől az MTK akarata érvényesült, teljesen beszorította vendégét, így megérdemelten szerzett vezetést a szünetig. A folytatásban kissé visszaesett az MTK, így a Nyíregyháza előtt is adódtak lehetőségek, de a 75. percben Hídvégi találata végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Haladás - Lombard Pápa 2:0 (1:0)
Szombathely, 2240 néző. Vezette: Kassai.
Gólszerzők: 32.perc: 1-0 Rocchi; 83.perc: 2-0 Gyurján.
Az első félidőben mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, de a házigazdák többet tettek a vezetés megszerzéséért. A szünet után egy-egy helyzetet leszámítva a mezőnyben folyt a játék. A hajrában aztán ismét betaláltak a szombathelyiek, amivel el is dőlt a találkozó sorsa. Megérdemelten nyertek a hazaiak.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)