2014.11.21.(péntek):
Kecskemét - Újpest 2:0 (2:0)
Kecskemét, 1525 néző. Vezette: Kassai.
Gólszerzők: 5.perc: 1-0 Ojo (öngól); 30.perc: 2-0 Balogh Balázs (öngól).
A Kecskemét két öngóllal nyert a szinte végig mezőnyfölényben játszó Újpest ellen. A gyors első gól után a hazaiak jól állták a vendégrohamokat majd a 30. percben már két góllal vezettek. A szünet után az Újpest mindent elkövetett a góllövés érdekében, de csatárai nem tudták bevenni a kecskemétiek kapuját. A hazaiak győzelméhez némi szerencse is kellett.

2014.11.22. (szombat):
MTK - Diósgyőr 0:2 (0:2)
Budapest, Bozsik stadion, 500 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gólszerzők: 8.perc: 0-1 Griffiths; 32.perc: 0-2 Griffiths.
Az első félidőben a vendégek futballoztak fölényben, Griffiths duplájával pedig kétgólos előnyre tettek szert. A fordulást követően a kék-fehérek vették át az irányítást, folyamatos nyomás alatt tartották a diósgyőri védelmet, ám a vendégek hátsó alakzata, élén Antal kapussal remekül helyt állt, így az eredmény nem változott.

Dunaújváros - MVM Paks 1:0 (0:0)
Dunaújváros, 1200 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Gólszerző: 61.perc: 1-0 Nikházi.
Az első félidőben a hazaiak veszélyesebben futballoztak, de komoly helyzetet egyik csapat sem tudott kidolgozni. A második játékrész derekán egy pontrúgást követően vezetést szerzett a Dunaújváros, előnyét pedig magabiztosan őrizte a lefújásig.

Puskás Akadémia - Haladás 1:0 (1:0)
Felcsút, 704 néző. Vezette: Németh Á.
Gólszerző: 35.perc: 1-0 Tischler.
A Puskás Akadémia az első negyedórában több gólt is szerezhetett volna. Az első játékrész közepén Tischler fejesével vezetést szereztek a hazaiak. A fordulást követően nagyot esett a mérkőzés színvonala. A Haladás elkeseredetten próbálkozott a gólszerzéssel, de a Puskás magabiztosan őrizte egygólos előnyét.

Nyíregyháza - Pécsi MFC 4:0 (1:0)
Nyíregyháza, 1559 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerzők: 26.perc: 1-0 Szokol; 67.perc:2-0 Pekár (11-esből); 88.perc:3-0 Koller;  93.perc: 4-0 Pákolicz.
Az alsóházi rangadót a vendégek kezdték jobban, ennek ellenére a vezetést egy szöglet után a Nyíregyháza szerezte meg. A második félidőben a Pécs beszorította ellenfelét, viszont újra a Nyíregyháza talált be, s ez megtorpantotta a vendégeket. A hazaiak két gólt lőttek még a zárópercekben.

Lombard Pápa - Budapest Honvéd 1:1 (0:0)
Pápa, 600 néző. Vezette: Pintér.
Gólszerzők: 56.perc: 0-1 Baráth; 93.perc: 1-1 Csizmadia (11-esből)
Kiállítva: 32.perc: Waltner (Lombard Pápa).

Waltner kiállításáig egyenlő erők küzdöttek a pályán. A folytatásban hamar megszerezte a vezetést a fővárosi gárda. A lefújás előtti pillanatokban azonban „véleményes” büntetőhöz jutott a Pápa, amely így végül egy pontot otthon tartott.

2014.11.23. (vasárnap):
Videoton - Ferencváros 0:0
Székesfehérvár, 6100 néző. Vezette: Farkas Á.
A meccs elején mindkét csapat nyílt sisakkal játszott, több komoly gólhelyzet is kialakult. A félidő közepére alábbhagyott a lendület, de továbbra is nagy iramú, élvezetes volt mérkőzés. Szünet után a Videoton megpróbálta döntésre vinni az összecsapást, ám ziccerei rendre kimaradtak. Annak ellenére, hogy a székesfehérváriak közelebb álltak a győzelemhez, pontosztozkodás történt.

Győri ETO - DVSC-TEVA 0:1 (0:1)
Győr, 2500 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerző: 12. perc: 0-1 Tisza T.
A legutóbbi szezon első két helyezettjének mérkőzésén gyorsan előnyhöz jutott a Debrecen, amely a folytatásban a védekezésre koncentrált. A Győr nem tudott helyzetet kidolgozni. Szünet után sem változott a játék, ám az utolsó percekben felpörögtek az események. Előbb Pátkai lőtt óriási kapufát, majd a vendégek – Sidibe révén – büntetőt hibáztak, s a 7 perces hosszabbításban sem esett újabb gól.

Az őszi szezon után (15 lejátszott forduló) a bajnokság állása a következő:

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)