OTP Bank Liga 2014/15., 20. forduló

2015.03.16. (hétfő):
Győri ETO - Lombard Pápa 0:0
Győr, 2041 néző. Vezette: Szabó.
A hazai csapat irányította a játékot, a vendégek főként rögzített szituációkból tudtak veszélyt teremteni a győri kapu előtt. A szünet után már helyzetekben is megmutatkozott a Győr fölénye, de a vendégek kapujában Szűcs Lajos egymás után mutatta be a bravúrokat. A Győr a hajrára teljesen beszorította ellenfelét, de nem tudott túljárni a 41 éves veterán hálóőr eszén.

2015. 03.14. (szombat):
MTK - Videoton 0:1 (0:0)
Budapest, Bozsik stadion, 700 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerző: 78.perc: 0-1 Feczesin.
Kiállítva: 36.perc: Vukmir (MTK); 75.perc: Oliveira (Videoton - a kispadról).

Jó iramban kezdtek a csapatok, eleinte az MTK-nak voltak helyzetei, de aztán a Videoton is kezdeményezőbbé vált. A kiállításig az MTK birtokolta többet a labdát, majd az emberelőnyben játszó vendégek irányítottak. Szünet után a Videotonnál volt többet a labda, a fővárosiak kontrákból próbálkoztak veszélyeztetni, gólt viszont a székesfehérváriak szereztek.

Puskás Akadémia - Budapest Honvéd 1:1 (0:1)
Felcsút, 1571 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 36.perc: 0-1 Punosevac; 77.perc: 1-1 Tóth II. B.
Az első félidőben egyetlen komoly helyzetét a kispestiek dolgozták ki, és meg is szerezték a vezetést. A szünet előtti utolsó percben Lencse személyében egy újabb támadó lépett pályára. Ettől valamivel élénkebb lett a hazaiak játéka, a második félidő derekán a Honvéd dönthette volna el a 3 pont sorsát, ám a hazaiak kapusa védett. Az egyenlítő gólt egy cserejátékos Tóth fejelte.

Dunaújváros - Kecskeméti TE 0:2 (0:1)
Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Fábián.
Gólszerzők: 6.perc: 0-1 Savic; 65. perc: 0-2 Novák.
Gyorsan vezetéshez jutott a vendégcsapat, majd többnyire mezőnyjáték folyt a pályán, a dunaújvárosi próbálkozásokat eredményesen rombolta a Kecskemét. A második játékrészben többet kísérletezett kapura lövéssel a hazai együttes, de a játékosai pontatlanul céloztak, miközben a túloldalon a kevés ellentámadás is elég volt az újabb gólhoz.

Nyíregyháza - Ferencváros 0:0
Nyíregyháza, 5500 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Jobban kezdte a meccset a Ferencváros, a beszoruló nyírségiek kontrákkal próbáltak meg eljutni a vendégek kapujáig. A félidő derekán kiegyenlítettebbé, küzdelmesebbé vált a mérkőzés, nagyobb helyzetei a fővárosiaknak voltak. A második félidőben aktívabbá vált a Nyíregyháza, s bár az FTC az utolsó percig támadott, gól végül egyik oldalon sem született.

Haladás - DVSC-TEVA 2:0 (2:0)
Szombathely, 2000 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 32. perc: 1-0 Martínez; 42.perc: 2-0 Martínez.
Kiállítva: 72.perc: Brkovic (DVSC-TEVA).

A kezdéstől a Haladás lépett fel kezdeményezőbben. A DVSC még azt követően sem „ébredt fel”, hogy Brkovic a gólvonal előtt mentett egy ízben. A sokkal nagyobb hőfokon égő hazaiak a Győrből érkezett Martínez révén végül kétgólos előnyre tettek szert a szünetig. A folytatásban is a Haladás irányított, a vendégek meglehetősen beletörődötten játszottak a lefújásig.

Újpest - Paksi FC 1:2 ( 1:2)
Budapest, Szusza Ferenc stadion, 1500 néző. Vezette: Pintér.
Gólszerzők: 6.perc: 0-1 Haraszti; 31.perc: 0-2 Bertus; 45.perc: 1-2 Bardhi.
Kiállítva: 70.perc: Tamási (Paksi FC).

Az Újpest próbálta meg irányítani a játékot, mégis rendre a paksi támadók kerültek helyzetbe. A vendégek a félidő derekára kétgólos előnyre tettek szert, de a szünet előtti utolsó pillanatban Bardhi távoli szabadrúgásával a hazaiak nyílttá tették az összecsapást. A második félidőt a lila-fehérek szinte végigtámadták, de a vendégek kapusa Molnár remekül védett, így gól nem esett.

2015.03.13. (péntek):
Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 2:2 (2:1)
Miskolc, 3000 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: 29.perc: 1-0 Bacsa; 31.perc: 2-0 Marjanovic; 42.perc: 2-1 Makriev; 74.perc: 2-2 Rácz F.
Fél óra mezőnyjáték után a Diósgyőr két perc alatt szerzett két gólt. A pécsiek azonban a szünetig még tudtak szépíteni. Fordulás után aktívabbá vált a Pécs. Sok hibával tarkított, hullámzó játékot láthatott a közönség, azátn a vendégcsapat egyet értékesített a helyzeteiből, és kialakult a végeredmény.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)