2015.03.22. (vasárnap):
Ferencváros - MTK 2:0 (1:0)
Budapest, Groupama Aréna, 8973 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 36.perc: 1-0 Mateos (11-esből); 89.perc: 2-0 Busai.
Hatalmas lendülettel kezdett a Ferencváros, s végül a félidő hajrájában Mateos büntetőjével meg is szerezték a vezetést. A fordulást követően az MTK megpróbált változtatni, de hiába birtokolta többet a labdát, mint az első negyvenöt percben, nem tudott helyzetet kialakítani. Végül Busai a 89. percben eldöntötte az örökrangadó sorsát.

DVSC-TEVA - Diósgyőri VTK 1:0 (1:0)
Debrecen, 3338 néző. Vezette: Farkas Á.
Gólszerző: 4. perc: 1-0 Tisza.
A hazaiak kezdték jobban a találkozót, s villámgyorsan vezetéshez jutottak. A folytatásban a vendégek próbálkoztak, ám nem tudtak komoly veszélyt teremteni a Loki kapuja előtt. A második játékrész elején nagy debreceni helyzetek maradtak kihasználatlanul, a meccs végén pedig a Diósgyőrnek voltak lehetőségei, de az eredmény már nem változott.

2015.03.21. (szombat):
Puskás Akadémia - Videoton 0:0
Felcsút, 3156 néző. Vezette: Németh.
Kiállítva: 91.perc: Vinícius (Videoton).
Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, a kapuk – egy Videoton-kapufát leszámítva – nem forogtak veszélyben. A második félidőre sem pörögtek fel igazán a csapatok. A mérkőzés igazságos döntetlennel zárult, egyik csapat sem érdemelt győzelmet.

Kecskeméti TE - Pécsi MFC 1:0 (1:0)
Kecskemét, 1458 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerző: 23.perc: 1-0 Bebeto.
Kiállítva: 51.perc: James (Pécsi MFC).

Az első félidőben a Pécs játszott mezőnyfölényben, mégis egy szép támadás végén Novák révén a Kecskemét találta el a kapufát, a visszapattanó labdát pedig Bebeto a hálóba továbbította. A második félidőben a Pécs kanadai játékosát kiállították, így nem maradt esélye a gólszerzésre sem.

Lombard Pápa - Nyíregyháza 0:1 (0:0)
Pápa, 1100 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Gólszerző: 60.perc: 0-1 Pekár (11-esből).
Az alacsony színvonalú első félidő nagyobb részében a Nyíregyháza volt aktívabb. A szünet után Pekár kapufájával folytatódott a küzdelem, néhány perccel később pedig büntetőhöz jutott a nyírségi csapat, mivel Pongrácz buktatta Kosticot a 16-oson belül. Ezt a büntető döntötte el a mérkőzés sorsát.

Dunaújváros - Győri ETO 0:2 (0:1)
Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerzők: 31.perc: 0-1 Windecker; 85.perc: 0-2 Pátkai.
Az első félidőben a vendégek játszottak veszélyesebben, de sok volt a hiba mindkét együttes játékában. A Győr megszerezte a vezetést. A fordulás után a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de a vendégek egy ellentámadásból eldöntötték a 3 pont sorsát.

Budapest Honvéd - Újpest 2:2 (1:2)
Budapest, Bozsik stadion, 1000 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 20.perc: 0-1 Vasiljevic (11-esből); 33.perc: 1-1 Hidi; 42.perc: 1-2 Andric; 52.perc: 2-2 Prosser.
Sok hibával játszott mindkét csapat, de büntetőből vezetést szerzett a labdát többet birtokló Újpest, majd a kispestiek váratlanul egyenlítettek. A szünet előtt a lilák újabb gólt lőttek. A folytatásban Balajcza potyagóljának következtében ismét egyenlő lett az állás, és ez maradt a végeredmény is.

2015.03.20. (péntek):
Paksi FC - Haladás 1:2 (0:1)
Paks, 700 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 45.perc: 0-1 Halmosi; 47.perc: 1-1 Balázs Zs.; 67.perc: 1-2 Martínez (11-esből).
Kiállítva: 66.perc: Kulcsár D. (Paksi FC).

Kiegyenlített első félidőt láthatott a közönség, de a szünetben mégis a vendégek örülhettek. A folytatásban gyorsan egyenlített a Paks, ám a Haladás büntetőből újra megszerezte a vezetést. A lefújásig a Paksnak tíz emberrel nem maradt ereje a szépítésre.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)