OTP Bank Liga 2014/15., 24.forduló

2015.04.19. (vasárnap):
Diósgyőri VTK - Videoton 1:2 (0:0)
Miskolc, 4000 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 47.perc: 0-1 Oliveira; 58.perc: 0-2 Feczesin; 92.perc: 1-2 Griffiths.
A Videoton az első perctől kezdve nagy erőket mozgósított a vezetés megszerzéséért, de a szünetig nem sikerült betalálniuk. A folytatásban kevesebb, mint negyedóra alatt kétszer is betalálva tulajdonképpen eldöntötte a három pont sorsát a listavezető. A hazaiaknak az utolsó percben sikerült szépíteniük.

Újpest - Lombard Pápa 4:0 (2:0)
Budapest, Szusza Ferenc stadion, 800 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 36.perc: 1-0 Litauszki; 39.perc: 2-0 Balogh B.; 70.perc: 3-0 Ojo (11-esből); 74.perc: 4-0 Nego.
A kezdéstől az Újpest volt a kezdeményezőbb, a hajrára fordulva aztán gyorsan eldöntötték a találkozót. A fordulás után becsülettel próbálkozott a kieséstől fenyegetett Pápa. Az Újpest biztosan védekezett, és jól használta ki a pápaiak hibáit, s végül kiütésessé tette a sikerét.

2015.04.18. (szombat):
MTK - Győri ETO 2:1 (1:1)
Budapest, Bozsik stadion, 1091 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: 29.perc: 1-0 Pölöskei; 34.perc: 1-1 Priskin; 60.perc: 2-1 Csiki.
Az MTK kezdte jobban a mérkőzést. Félóra elteltével góllá érett a hazaiak veszélyesebb játéka, de nem örülhettek sokáig, mivel a hátrányba került győriek hamar egyenlítettek és a szünetig hátralévő időben már inkább az ő akaratuk érvényesült. A folytatásban kiegyenlített volt a játék, de egy váratlan góllal a hazaiak kicsikarták a győzelmet.

Haladás - Ferencváros 0:3 (0:2)
Szombathely, 2980 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gólszerzők: 22.perc: 0-1 Böde; 33.perc: 0-2 Böde; 51.perc: 0-3 Varga R.
Az első perctől a Ferencváros birtokolta többet a labdát, és fölénye a félidő derekán érett góllá, majd Böde egy kipattanó labdát értékesítve megduplázta a vendégek előnyét. A szünetet követően tovább növelte előnyét a Fradi, ezzel eldőlt a három pont sorsa.

Pécsi MFC - Budapest Honvéd 2:1 (0:0)
Pécs, 1000 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerzők: 71.perc: 0-1 Holender; 85.perc: 1-1 Ojdanic; 86.perc: 2-1 Makriev.
Kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség. A szünet után sokáig mezőnyjáték folyt, aztán a hajrához közeledve a Honvéd megszerezte a vezetést. A kapott gól észhez térítette a hazaiakat, akik néhány perccel a lefújás előtt bő egy perc alatt kétszer is bevették Kemenes kapuját.

Dunaújváros - Puskás Akadémia 2:3 (1:1)
Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Fábián.
Gólszerzők: 18.perc: 1-0 Csehi; 27.perc: 1-1 Lencse (11-esből); 57.perc: 2-1 Böőr; 85.perc: 2-2 Lencse; 90.perc: 2-3 Lencse.
A mérkőzés kezdetén, a hazaiak többet birtokolták a labdát. Az újvárosiak vezetését egy véleményes büntető egalizálta. Fordulást követően mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de Lencse szemfülességének köszönhetően a vendégek szerezték meg a három pontot.

DVSC-TEVA - Paksi FC 2:0 (1:0)
Debrecen, 2623 néző. Vezette: Pintér.
Gólszerzők:28.perc:  1-0 Rodenbücher (öngól); 82.perc: 2-0 Sidibe.
A Debrecen játszott fölényben és egy öngóllal vezetéshez jutott. A folytatásban sem változott a játék képe, sorra dolgozta ki a helyzeteket a Debrecen. Bár a Debrecen több góllal is nyerhetett volna, végül csak a hajrában sikerült bebiztosítani a sikert.

2015.04.17. (péntek):
Nyíregyháza - Kecskeméti TE 1:1 (0:1)
Nyíregyháza, 2570 néző. Vezette: Farkas Á.
Gólszerzők: 12.perc: 0-1 Novák; 88.perc: 1-1 Pekár (11-esből).
A meccs elején a szakadó eső a Kecskemétet zavarta kevésbé, a vendégek gyorsan meg is szerezték a vezetést. A házigazdának nem sikerült kihasználnia helyzeteit a szünetig. A második félidőben folytatódott a Nyíregyháza nyomása, de gólt csak a vége előtt, büntetőből sikerült elérnie. A mérkőzés igazságos pontosztozkodással zárult.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)