2015.04.26. (vasárnap):
Győri ETO - Puskás Akadémia 1:0 (0:0)
Győr, 3084 néző. Vezette: Pintér.
Gólszerző: 64.perc: 1-0 Priskin.
Az első félidő a Győr mezőnyfölényét hozta, nagy helyzetekig, sőt kapufáig is jutott, de gólt nem sikerült szereznie. A fordulás után ismét kapufát rúgtak a hazaiak, de a felcsútiak is több gólszerzési lehetőséget kidolgoztak. A játékrész derekán aztán Priskin szépségdíjas bombagóljával vezetéshez jutott az ETO, s több találat már nem esett.

Budapest Honvéd - DVSC-TEVA 1:1 (1:1)
Budapest, Bozsik stadion, 1042 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 27.perc: 1-0 Youla; 38.perc: 1-1 Bouadla.
Kiállítva: 72.perc: King (Budapest Honvéd); 77.perc: Ludánszki (DVSC-TEVA).
Unalmas mezőnyjáték után a 25. percben a Honvéd váratlan gólt szerzett. A debreceni válaszra alig negyedórát kellett várni. A második félidőben ismét kiegyenlített harc folyt, majd a kiállítások utáni csatában a házigazda volt közelebb a győztes gól megszerzéséhez, ám Vécsei szabadrúgása a keresztlécen csattant, így maradt a döntetlen.

2015.04.25. (szombat):
Ferencváros - Diósgyőri VTK 3:0 (2:0)

Budapest, Groupama Aréna, 10.114 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 29.perc: 1-0 Mateos (11-esből); 43.perc: 2-0 Böde; 54. perc: 3-0 Lamah.
Nagy lendülettel kezdett a Ferencváros, sorra alakította ki helyzeteit, miközben a Diósgyőr egyáltalán nem tudott támadást vezetni. Az első hazai találat büntetőből esett, amelyet még a félidőben egy akciógól követett. A szünet után változatlan erővel szorongattak a zöld-fehérek, több helyzetből egyet még értékesítettek, simán nyertek.

Nyíregyháza - MTK 1:1 (1:0)
Nyíregyháza, 2580 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 32. perc: 1-0 Rezes; 59.perc: 1-1 Thiam.
A mérkőzés első félórájában jobbára mezőnyjáték folyt, a csapatok inkább a védekezésre figyeltek. Helyzetek mindkét oldalon adódtak, az MTK többet támadott, mégis a nyírségiek szerezték meg a vezetést. A félidő végére többször is egyenlíthettek volna a fővárosiak. A szünet után hamar ledolgozta hátrányát az MTK, ám a vezetést már nem tudta megszerezni.

Kecskeméti TE - Paksi FC 1:1 (0:0)
Kecskemét, 1800 néző. Vezette: Berke.
Gólszerzők: 59.perc: 0-1 Balázs; 64.perc: 1-1 Kitl.
Kiállítva: 47.perc: Kesztyűs (Paksi FC).

Az első félidőben egyik csapat sem tudta az akaratát érvényesíteni, ezért békés mezőnyjátékkal komoly gólhelyzet nélkül telt el a 45 perc. A második félidő elején, Kesztyűs durván Kitlbe rúgott, amiért a játékvezető kiállította. Ennek ellenére a vendégek szereztek vezetést, a házigazda egyenlíteni tudott, de győztes gólt lőni nem, így döntetlennel zárult a találkozó.

Lombard Pápa - Haladás 2:2 (2:1)
Pápa, 1000 néző. Vezette: Kassai.
Gólszerzők: 4.perc: 1-0 Popin; 7.perc: 2-0 Seye; 17.perc: 2-1 Jagodics; 49.perc: 2-2 Radó.
A hazaiak 7 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, majd érezhetően visszaálltak, ám 10 perccel a második találatuk után a Haladásnak összejött a szépítés. A szünet után mindössze 4 percre volt szüksége a szombathelyi együttesnek az egyenlítésre, az eredmény viszont már a lefújásig nem változott.

Videoton - Pécsi MFC 4:0 (2:0)
Székesfehérvár, 2569 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: 25.perc: 1-0 Gyurcsó; 37.perc: 2-0 Oliveira; 74.perc: 3-0 Nikolics; 80 .perc: 4-0 Nikolics.
A listavezető Videoton magabiztos győzelmet aratott a vendég Pécs felett. A mérkőzést nyíltsisakos küzdelem és élvezetes játék jellemezte a szünet után is. A Pécs megpróbált szépíteni, a Videoton pedig a vezetését igyekezett növelni, ez utóbbi sikerült is.

2015.04.24. (péntek):
Dunaújváros - Újpest 1:3 (0:2)

Dunaújváros, 1500 néző. Vezette: Bognár.
Gólszerzők: 2.perc: 0-1 Perovic; 13.perc: 0-2 Heris; 70.perc: 1-2 Nikházi; 77.perc: 1-3 Heris.
A vendégeknek nemcsak az első gólhoz, hanem az előnyük megduplázásához sem volt túl sok időre szükségük: az Újpest negyedóra alatt két találattal ellépett a hazaiaktól. A szünet után a Dunaújváros a kapujához szegezte fővárosi riválisát, de a nyomás csak a 70. percben érett góllá, a lila-fehéreknek viszont erre is volt válaszuk.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)