Bajnok a Videoton, kiütötte a Dunaújváros a Haladást

2015.05.03. (vasárnap):
Újpest - Győri ETO 1:0 (0:0)
Budapest, Szusza Ferenc stadion, 1058 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerző: 69.perc: 1-0 Perovic.
Az első félidőben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de a vendégek több veszélyes kontratámadást is vezettek. A lila-fehéreknek is volt számos gólhelyzetük, de Pogacsics többször is bravúrral hárított. A szünet után is adódtak helyzetek mindkét kapu előtt, majd a csereként beállt Perovic gólja eldöntötte a találkozót.

Pécsi MFC - Ferencváros 2:2 (2:2)
Pécs, 4000 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gólszerzők: 7.perc: 0-1 Böde; 10.perc: 1-1 Szatmári; 25.perc: 2-1 Szatmári; 37.perc: 2-2 Mateos (11-esből).
A vendégek jól kezdtek és hamar vezetést szereztek, de a Pécs első komoly akciójából egyenlítettek. Ezt követően bár a Ferencváros irányított, az egyik ellentámadásból a hazaiak gólt értek el. Az FTC nyomása a szünet előtt góllá érett, Mateos értékesített büntetője révén. A második félidőben kiegyenlített volt a játék, ám gól nem esett, ezzel a Videoton begyűjtötte második bajnoki címét.

2015.05.02. (szombat):
DVSC-TEVA - Videoton 1:2 (0:1)
Debrecen, 6155 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 43.perc: 0-1 Gyurcsó; 54.perc: 0-2 Feczesin; 82.perc: 1-2 Bódi.
Nagy hazai helyzetekkel indult a mérkőzés. Később a Videoton magára talált, és Gyurcsó révén megszerezte a vezetést. A második félidőben a Debrecen próbált nyomást gyakorolni ellenfelére, ám Feczesin növelte a vendégek előnyét. A hazaiaknak már csak a szépítés sikerült a vége előtt.

MTK - Kecskeméti TE 0:0
Budapest, Bozsik stadion, 500 néző. Vezette: Karakó.
Az első húsz percben nem alakult ki lendületes futball, aztán a folytatásban már valamivel élénkebbé vált az iram, de igazán csak a második félidőben volt élvezhető a játék. Az MTK sok helyzetet dolgozott ki, de mindegyiket kihagyta, így a Kecskemét lehet elégedettebb a pontosztozkodással.

Puskás Akadémia - Nyíregyháza 1:2 (1:0)
Felcsút, 1358 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 8.perc: 1-0 Tischler; 88.perc: 1-1 Pekár; 92.perc: 1-2 Halenár.
Az első félidőben többet birtokolta a labdát a vendégcsapat, a hazaiak viszont lőttek egy gólt. Fordulás után a Puskás Akadémia jobbára az eredmény megtartására törekedett, a Nyíregyháza viszont minden követ megmozgatott, hogy javítson az eredményen. Az utolsó pillanatban még a győzelmet is megszerezték a nyírségiek.

Haladás - Dunaújváros 1:4 (0:1)
Szombathely, 2436 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 45.perc: 0-1 Eppel; 49.perc: 0-2 Eppel; 53.perc: 0-3 Jakab; 71.perc: 1-3 Rocchi; 80.perc: 1-4 Eppel.
Jobban kezdték a mérkőzést a vendégek, de gólra a félidő utolsó percéig kellett várni. A fordulás után egy újabb Eppel-fejessel szinte azonnal megduplázták előnyüket a vendégek, akik percek múlva kihasználták az egyre jobban kinyíló szombathelyi védelem ismételt megingását, és eldöntötték a mérkőzést.

Diósgyőri VTK - Lombard Pápa 2:1 (1:1)
Miskolc, 2010 néző. Vezette: Pintér.
Gólszerzők: 25.perc: 0-1 Seye; 40.perc: 1-1 Bacsa; 91.perc: 2-1 Egerszegi.
A Diósgyőr lépett fel támadólag és folyamatos nyomás alatt tartotta a vendégek kapuját. Mégis a Pápa szerzett vezetést, amit Bacsa egalizált. A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, de az utolsó pillanatban sikerült megszerezniük a 2015. év első győzelmét. Vitelki Zoltán is ezzel, sikerrel mutatkozott be a hazaiak kispadján.

2015.05.01. (péntek):
Paksi FC - Budapest Honvéd 0:0

Paks, 1000 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Mindkét csapat álmosan kezdett és ez nem is változott a szünetig. A folytatásban valamivel nagyobb iramban futballoztak a csapatok, a Honvéd próbált nyomást gyakorolni a Paksra, de mezőnyfölénye helyzetekben nem nyilvánult meg. A hajrában a hazaiak is feljavultak, de az egész meccsre jellemző pontatlanság miatt nem született gól.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)