Egyre kilátástalanabb a Lombard Pápa helyzete

2015.05.10. (vasárnap):
Ferencváros - DVSC-TEVA 1:1 (1:0)
Budapest, Groupama Aréna, 10.500 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Gólszerzők: 19.perc: 1-0 Pavlovic; 89.perc: 1-1 Bódi.
A Ferencváros kezdte jobban a meccset, nagy iramban futballozott a csapat, agresszíven támadta le a debrecenieket, s a hazaiak góljára sem kellett sokat várni, Pavlovic fejese kötött ki a kapuban. Szünet után aktívabbá vált a DVSC, a zöld-fehérek viszont jól védekeztek, s főleg kontrákból veszélyeztettek, ám elhibázták helyzeteiket. A 89. percben váratlanul egyenlítettek a vendégek: Bódi kilőtte a hosszú sarkot.

Paksi FC - Videoton 1:0 (0:0)
Paks, 2000 néző. Vezette: Berke.
Gólszerző: 80.perc: 1-0 Könyves.
Kevés helyzet adódott az első félidőben. A Videoton játszott mezőnyfölényben, de csak egy komoly gólszerzési lehetősége akadt. A paksiak elsősorban a védekezéssel törődtek. Szünet után valamivel kiegyenlítettebb volt a játék, egyik csapat sem tudott azonban gyakran a másik védelme mögé kerülni. Mígnem a hazaiak egy gyors támadás végén megszerezték a győzelmet érő gólt.

2015.05.09. (szombat):
Dunaújváros - Diósgyőri VTK 0:0

Dunaújváros, 1914 néző. Vezette: Solymosi.
A találkozó elejétől kezdve a vendéglátó birtokolta többet a labdát, az első félidőben több komoly helyzetet is kialakítottak, ám gólt nem tudtak szerezni. A Diósgyőr játékában kevés elképzelés volt. A fordulás után kiegyenlítettebbé vált a meccs, az iram azonban jelentősen visszaesett, gól nem született.

Budapest Honvéd - Kecskeméti TE 2:0 (2:0)
Budapest, Bozsik stadion, 1000 néző. Vezette: Pintér.
Gólszerzők: 30.perc: 1-0 Youla; 45.perc: 2-0 Holender.
A Honvéd lépett fel támadólag, a Kecskemét főleg a védekezéssel törődött, előreívelésekkel próbálkozott. A mezőnyfölényben játszó hazaiak a 30.percben vezetést szereztek, majd előnyüket is növelték a szünet előtt. A második félidőben a kispestiek nem erőltették a támadásokat, de így is magabiztosan tartották otthon a három pontot.

Győri ETO - Haladás 3:2 (2:1)
Győr, 1610 néző. Vezette: Iványi.
Gólszerzők: 8.perc: 1-0 Rudolf; 28.perc: 1-1 Martínez; 39.perc: 2-1 Koltai; 49.perc: 3-1 Lipták; 66.perc: 3-2 Radó.
Nem igen taktikáztak a csapatok, sok helyzetet láthatott a közönség, a Győr 2:1-es vezetéssel mehetett a szünetre. A második félidőben Lipták révén növelte előnyét a hazai csapat, aztán Radó egy gólnyira hozta fel együttesét, majd Alcibiade fejesénél a gólvonalon mentettek a győriek. A hajrában már nem esett újabb gól.

Lombard Pápa - Pécsi MFC 0:2 (0:0)
Pápa, 500 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: 54.perc: 0-1 Pauljevic; 78.perc: 0-2 Frőlich.
Az első félidőben valamelyest mezőnyfölényben futballozott a Pécs, a házigazdák a biztos védekezésre helyezeték a hangsúlyt. A vendégek valódi helyzetet nem tudtak kialakítani. Szünet után 10 perc sem kellett ahhoz, hogy megtörjön a jég: a Pécs egy egyéni akciót követően vezetést szerzett, majd a második góllal beállította a végeredményt.

2015.05.08. (péntek):
Nyíregyháza - Újpest 2:4 (1:3)
Nyíregyháza, 3214 néző. Vezette: Erdős.
Gólszerzők: 3.perc: 0-1 Stanisavljevic; 11.perc: 1-1 Seydi; 26.perc: 1-2 Ojo; 34.perc: 1-3 Andric; 48.perc: 2-3 Pekár; 66.perc: 2-4 Ojo.
Az Újpest már a harmadik percben megszerezte a vezetést, de a válaszra sem keleltt sokat várni. Jóval aktívabb volt támadásban az Újpest, és elhúzott 3:1-re. A második félidőre egy harcosabb Nyíregyháza jött ki, szépítettek is, ám a vendégeknek erre is volt válasza, így elvitték mind három pontot.

MTK - Puskás Akadémia 1:0 (0:0)
Budapest, Bozsik stadion, 400 néző. Vezette: Szilasi.
Gólszerző: 61.perc: 1-0 Csiki.
Az első félidő változatos játékot hozott, sok helyzettel, és kapufákkal. A második elején viszont gyakorlatilag egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk. Az MTK egy szépet kijátszott akció végén aztán mégis megszerezte a vezetést. Majd mindkét oldalon adódtak újabb gólhelyzetek, ám az eredmény már nem változott.

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)