Vissza ide: Hírek >>

Háromból kettő megvan

A tavalyi három címből kettőt sikerült megőriznie a Bayern Münchennek, így Matthias Sammer a bajorok sportigazgatója sikeresnek  nevezte Guardiola szezonját...

...annak ellenére, hogy a Real Madrid (0-5)-el ütötte el a Bl-címvédőt a döntőbe jutástól. Történtek más furcsaságok is a Bayern házatáján az elmult hetekben, Mandzukic hazautazott Zágrábba, miután Guardiola gyakorlatilag kijelentette többé  nem számít rá a csapatban, Ribery kritikát fogalmazott meg a mester rotációs rendszerével szemben lehet ennek köszönhette, hogy a kupadöntőn a padot volt kénytelen melegíteni.

A mérkőzés azonban messze a várakozások alatt maradt, leginkább azért, mert mindkét csapat a másik játékának tönkretételére összpontosított, valamint a sztárok sem játszottak igazán meggyőzően.

A mérkőzés legnagyobb eseménye Hummels lesről fejelt gólja amit Dante a gólvonal mögül vágtott ki, szerencsére a játékvezető egyiket sem vette észre, így nem volt szabályos találat a rendes játékidőben.

Aztán jött a hosszabítás és jött a Dortmundiak "fekete lova" Arjen Robben aki egy esztendőn belül már harmadszor forgatja meg a kést sárga - fekete szurkolói szívekben. A holland tavaly kiejtette Kloppékat a kupanegyeddöntőből (1-0), májusban a rendes játékidő hajrájában győztes gólt lőtt a Bajnokok Ligája-fináléban (2-1) és most ujra ő villant a 107. percben. A végeredményt pedig Thomas Müller állította be a 122. percben.

NÉMET KUPA, DÖNTŐ
Borussia Dortmund–Bayern München 0–2 (0–0, 0–0, 0–0) – h. u.
Berlin, Olimpiai Stadion, 76 197 néző. Vezette: Meyer (német)

DORTMUND: Weidenfeller – Piszczek, Szokratisz, Hummels, Schmelzer – Jojics (Aubameyang, 83.), Sahin – Mhitarjan (Kirch, 60.), Reus, Grosskreutz (Hofmann, 110.) – Lewandowski

BAYERN: Neuer – Lahm (Ribéry, 31.; Pizarro, 109.), Boateng, Dante, Rafinha – Javi Martínez, Höjbjerg (Van Buyten, 102.) – Robben, Kroos, Müller – Götze

Gólszerző: Robben (107.), Müller (123.)

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)