Vissza ide: Hírek >>

Megvan a tizedik a Realnak!

Egy óriási küzdelemben ugyan, de Góliát legyőzte Dávidot

Hatalmas küzdelmet hozzott az idei Bajnokok Ligája döntő ahol a két madridi klub a Real Madrid és az a Atletico Madrid vívott egymással. A kiegyenlített játékot Gódin fejese törte meg a 36.percben amikoris a kapujából rosszul kimozduló Casillas fölött megszerezte a vezetést  a kisebbbik madridi csapatnak. Gódin feje multhéten Spanyol bajnoki címet hozott Diego Simeonénak és csapatának. Ezután aztán a sérülés miatt kimaradó Arda Turan és Diego Costa lerághatta a körmét ugyanis hatalmas erőket mozgósított az egyenlítésért a real.

Egyenlítésre azonban nem volt elég egészen a 93.percig, mikor megérkezett a várva-várt találat azonban nem egy százmilliós igazolástól hanem egy másik védőtől Sergio Ramostól. A sztárok nem fogtak ki túl jó napot egyszerüen nem találták el Courtois kapuját.

Következett a hosszabítás melynek az első félidején kissé kijött a hosszú szezon és a hatalmas tét által sulykolt fáradtság a csapatok nem találták a fogást egymáson. A fordulás után azonban olyan történt amire talán senki nem számított egy felperdülő beadást az egész mérkőzésen gyengén teljesítő Gereth Bale fejelt a a kapuba. Mondhatjuk a real a sírból hozta vissza a meccset és ha visszahozta már meg is nyerte.

Az Atletico nem tudott válaszolni sőtt  érkezett a mindent eldöntő találat Marcelotól. A real egyszerüen fizikailag felőrölte a városi riválist. A végén a már teljesen szétesett Simeone csapatának játéka, az Atletcotoba Cristiano Ronaldo szurta bele az utolsót amikor 11-esből beállította a végeredményt 4-1. Diego Simeone és Varane közötti szinjáték az utolsó pillanatokban méltatlan befejezést adott a mérkőzésnek, de elmondhatjuk, hogy a real behúzta a hőn áhított tizedik BEK/BL győzelmét!

Carlo Anchelotti igy magasba emelhette harmadik Bl-trófeáját is! Gratulálunk nekik!

MÉRKŐZÉSEK

Partner: Livescore.in

RANGLISTA

ÜZENŐFAL

Batistuta:
Gratulálok én is a győzteseknek! Kemény küzdelem volt itt is, mint a döntőben. :)